ŠPA: Lukić skrivio penal, Sosijedad lako sa Levanteom!

Fudbaleri Real Sosijedada lako su savladali Levante u prvom nedeljnom meču 23. kola španske La Lige.  Saša Lukić pomogao Sosijedadu da krene.  Mladi reprezentativac Srbije napravio penal posle kojeg domaćin nije imao nameru da stane.  Lukić častio Sosijedad.  Srpski internacionalac i Levante se nisu proslavili u San Sebastijanu u porazu od 3:0.

Fudbal 18.02.2018 | 14:15
Domaćin iz San Sebastijana kontrolisao je utakmicu od prvog do poslednjeg minuta i na kraju sasvim zasluženo slavio rezultatom 3:0.

Povremeni srpski reprezentativac u redovima gostiju Saša Lukić nije se baš proslavio i u osmom minutu je skrivio penal, zbog kojeg je dobio žuti karton.

Nekadašnji vezista Partizana vukao je u kaznenom prostoru protivničkog igrača, sudija je nakon gužve pokazao na belu tačku, odakle je Ćabi Prijeto bio precizan. Prijeto je do sada u prvenstvu šutirao 22 penala, pogodio je 21.

Lukić je inače odigrao samo prvo poluvreme i u pauzi je zamenjen.

Pola sata kasnije na semaforu 'Anoete' pisalo je 2:0 i tada je Sosijedad rešio pitanje pobednika – posle lepe akcije po desnoj strani Kanales je zalomio, centrirao na drugu stativu, odakle je Huanmi samo ubacio u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Kanales dobru igru krunisao pogotkom u 55. minutu. Opet je polukontra krenula po desnom boku, nekadašnji igrač Real Madrida se fantastično snašao i nešto jače dodavanje primirio klizećim startom, onda izbacio dvojicu čuvara i pogodio suprotni ugao.

Tada je postavljen konačan rezultat, a baskijska ekipa je došla do osme pobede, pa sada zauzima 12. poziciju na tabeli sa 29 bodova. Levante je ostao 17. sa 20 bodova, dva više od ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja.

Agonija Levantea nastavljena je i u 24. kolu Primere.

Klub iz Valensije odigrao je 12. uzastopnu utakmicu u prvenstvu Španije u kojoj nije uspeo da pobedi.

Real Sosijedad je odličnim izdanjem došao do tri boda, postigavši tri gola - 3:0 (2:0).

Domaćin je poveo već u 10. minutu, golom Ćabija Prieta iz penala koji je skrivio Saša Lukić. Mladi reprezentativac Srbije naivno je vukao za dres Imaona Agiričea prilikom kornera, dok je arbitar Santjago Latre stajao je u blizini i imao dobar uvid u situaciju.

Prilikom šuta sa 11 metara kapiten Sosijedada se povredio i morao da bude zamenjen, ali to nije uticalo na dalju partiju njegovih saigrača. Domaćin je bio mnogo konkretniji, pa je do odlaska na odmor duplirao prednost. U 38. minutu Huanmi je samo spustio loptu u mrežu spoljnim delom kopačke, posle odličnog prodora i centaršuta Kanalesa, koji je u igru ušao umesto Prieta.

Po povratku sa odmora, uz asistenciju, Kanales je upisao i gol kraj svog imena. Sjano je "promešao" odbranu Levantea u 55. minutu.

Real Sosijedad je ovom pobedom napravio lep pomak ka sredini tabele, dok će navijači Levantea nastaviti da strepe za opstanak svog tima u Primeri.

Ni Levante ni Saša Lukić nisu se proslavili ovog podneva u Baskiji protiv Real Sosijedada koji je bio ubedljiv i slavio je sa čak 3:0 u uvodnom meču nedeljnog programa Primere.

Rano su krenuli problemi za gostujući tim, koji je već u desetom minutu kapitulirao nakon što je srpski vezista skrivio najstrožu kaznu posle potezanja u svom šesnaestercu. Siguran je bio Ćabi Prijeto, a žuti karton koji je dobio tom prilikom uslovio je da Lukić odigra slabo prvo poluvreme.

Pod teretom javne opomene nije bivši vezista Partizana i Torina mogao da bude beskompromisan u duelima, a da nema ništa od pozitivnog rezultata za Levante bilo je jasno u 38. minutu kada je posle lepe akcije i centaršuta Serhija Kanalesa krilni napadač Haunmi povisio na 2:0.

U pauzi, trener gostiju Munjiz izveo je Lukića iz igre, ali ulazak Rodžera i Rubena Ročinje nisu pomogli Levanteu da izbegne poraz. Tačku na ovaj meč stavio je fantastični Serhio Kanales koji je tako krunisao golom kvalitetnu partiju u meču koji je započeo na klupi za rezerve.

Sosijedad je novim trijumfom pobegao ka sredini tabele i iskupio se za prošlonedeljni poraz od Reala od 5:2, ali i spremio za revanš 1/16 finala Lige Evrope protiv austrijskog Salcburga u kojem mora da nadoknadi (2:2) iz prvog meča odigranog na Anoeti u četvrtak uveče.