HOL: Ajaksove nade žive! Crveni karton uništio PSV!

Favorit prokockao 2:0 na svom terenu protiv Herenvena.

Fudbal 18.02.2018 | 10:30
Lider Eredivizije PSV Ajndhoven imao je do ovog kola fantastičnu seriju od 15 vezanih pobeda na svom terenu, ali je ona večeras okončana.

Jedan naizgled bezazleni detalj skupo je koštao Filipsovce i to u trenutku kada su vodili i imali tri boda u džepu. Igrao se 45. minut, na semaforu je stajalo 2:0 za domaćine koje su obezbedili Arijas i De Jong, a onda je meksički napadač Irving Lozano bez prevelike potrebe u duelu zakačio protivnika zbog čega mu je glavni sudija odmah pokazao put u svlačionicu.

Možda i prestrogo, ali uzalud protesti...

Bio je to početak kraja serije Filipsovaca. Herenven je u nastavku zaigrao mnogo bolje, a nekoliko minuta nakon što je počeo drugi deo vezista Stijn Šars smanjio je na 1:2. Probao je PSV da se odbrani sa igračem manje, ali je popustio pod pritiskom gostiju u samoj završnici. Igrao se 82. minut, lopta je lutala po šesnaestecu sa glave na glavu igrača oba tima, a posle velike gužve i spetljane intervencije golmana Ervina Zuta, Iranac Gučanedžad je postavio konačnih 2:2.

Kiks remi nade za Ajaks koji sutra u slučaju pobede može da priđe Filipsovcima na pet bodova razlike i da oživi šampionsku trku u Holandiji.

HOLANDIJA 1 - 24. KOLO