BL: Šalkeu prijali pokloni Hofenhajma!

Nastasić igrao 90' u pobedi Šalkea.  Fudbaleri Šalkea pobedili su Hofenhajm sa 2:1, u 23. kolu Bundeslige.  Tim iz Gelzenkirhena iskoristio greške gostujućih defanzivaca i slavio u 23. kolu Bundeslige.  Italijan tukao Nemca u okršaju dečaka! Šalke bolji od Hofenhajma - 2:1 (2:0).

Fudbal 17.02.2018 | 22:15
Šalke je vodio 2:0 u Gelzenkirhenu golovima Tila Kerera u 11. i Brisa Emboloa u 28. minutu, a jedini pogodak za poraženi tim u 78. je postigao Andrej Kramarić.

Srpski igrač Matija Nastastić odigrao je 90 minuta za domaći sastav.

Šalke je peti na tabeli sa 37 bodova, dok Hofenhajm sa 31 zauzima deveto mesto u nemačkom prvenstvu.

U narednom kolu Šalke gostuje Bajeru u Leverkuzenu, dok Hofenhajm dočekuje Frajburg.

Igrači odbrane Hofenhajma imali su očajno veče, a niz grešaka gostujućih defanzivaca u prvom poluvremenu olakšao je posao fudbalerima Šalkea, koji je u duelu 23. kola Bundeslige stigli do pobede 2:1 (2:0).

Već nakon nepunih pola sata igre bilo je jasno da će bodovi ostati u Gelzenkirhenu.

U 11. minutu Tilo Kerer je svojim prvim ovosezonskim golom doveo Šalke u vođstvo, da bi nakon katastrofalne reakcije kapitena gostiju Kevina Fogta, koji je bukvalno poklonio loptu rivalu, Brel Embolo u 28. minutu povisio na 2:0.

Izveđu dva pogotka, domaćin je postigao još jedan, ali je isti opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Švajcarac Embolo.

Gosti su se probudili u nastavku.

Tračak nade Hofenhajmu vratio je Andrej Kramarić, koji se sjajno snašao i glavom prepolovio prednost domaćih desetak minuta pre kraja sureta. Hrvat je nastavio seriju dobrih izdanja, jer je na poslednja tri meča postigao četiri pogotka.

Ipak, kada se očekivala potpuna ofanziva Hofenhajma, domaći igrači uspeli su odbiti sve napade rivala i sačuvati gol prednosti.

Rat dečaka - dva najmlađa trenera u Bundesligi Domenika Tedeska i Julijana Nagelsmana pripao je Italijanu. Šalke se kockao, ali nije na kraju prokockao prednost iz prvog poluvremena u duelu sa Hofenhajmom - 2:1 (2:0).

Sjajan meč odigran je na Šalke Areni, tempo utakmice bio je vrhunski, oba tima su bili na uzuzetnom trkačkom nivou na koji su iskreni ljubitelji Bundeslige navikli. Možda je gostujući tim mogao da se vrati i s bodom iz Gelzenkirhena, ali sami su krivi što su dozvolili rivalu da lako stigne do prednosti od dva gola.

Prvo je Tilo Kerer posle glavometa u petercu Hofa na pas Gorecke pogodio za 1:0, već u 11, a iako je Brel Embolo u 14. minutu pogodio za 2:0 sudija je na isistenciju VAR-a poništio taj gol zbog ofsajda, reklo bi se ispravno. Ipak, nisu arbitri imali zamerki na pogodak Švajcarca iz 29. minuta, posle katastrofalne greške štopera gostiju Vogta koji mu je poklonio loptu u noge, a ovaj rutinski povisio na 2:0.

To vođstvo uspavalo je Šalke. U nastavku utakmice jedva da su šutnuli na gol rivala, a nakon što je Andrej Kramarić majstorski glavom na centaršut Kaderžabeka smanjio na 1:2 u 78. gledali smo dramu u samoj završnici. Hofenhajm je navaljivao, Šalke se grčevito branio i na kraju sačuvao mrežu.

Zanimljivo, zbog povrede pomoćnog sudije u drugom poluvremenu igralo se sedam minuta nadoknade, ali to nije pomoglo gostima da stignu do boda.

Matija Nastasić odigrao je solidnih 90 minuta za Šalke koji je ovim trijumfom zadržao dobre šanse da se dokopa Lige šampiona, dok za Hofenhajm i pored poraza nema zime, mirni su u sredini tabele na devetom mestu.

POVREDA SUDIJE

Pomoćni sudija Robert Šreder povredio se početkom drugog poluvremena, prekid je potrajao skoro pet minuta, nakon čega je njegovo mjesto morao da zauzme četvrti arbitar Gvido Kleve.