SLS: Pobjede Zemuna, Vojvodine, Čukaričkog...

Odlična Voša na debiju Stolice! Fudbaleri Vojvodine pobedom protiv Voždovca počeli drugi deo sezone i eru pod vođstvom Ilije Stolice. Čukarički siguran protiv Mačve, Rad i Radnik podelili bodove. Odličan start i ubedljiva pobeda Zemuna! Ekipa Zemuna pobedila je sa 3:0 Borac iz Čačka u 23. kolu Superlige Srbije.  Zemun sve dalje od dna tabele.  Uspešan start drugog dela sezone za Gornjovarošane.

Fudbal 18.02.2018 | 08:00
Izabranici Milana Milanovića na odličan način su krenuli drugi deo sezone i nalaze se na 12. mestu sa 24 boda.

Sa druge strane Borac očekuje grčevita borba za ostanak u ligi, pošto imaju samo bod više od poslednjeplasiranog Rada.

U 10. minutu igrač kluba iz Čačka Amer Dupovac postigao je autogol i ekipa iz Gornje Varoši došla je do prednosti.

Do novog gola u mreži Borca čekalo se 25. minuta – strelac u 35. minutu bio je Denić. Sa tim rezultatom otišlo se i na pauzu.

Konačan rezultat postavio je isti igrač (Denić) u 64. minutu. Ovo je bila šesta pobeda Zemunaca, dok je Borca pretrpeo 16. poraz.

Zemun u narednom kolu gostuje Partizanu, dok Borac dočekuje niški Radnički.

Dobra "zaliha" Zemuna sa početka sezone istopila se tokom oktobra i novembra kada je tim iz Gornje Varoši ređao poraze, ali proleće je lepo počelo za fudbalere Milana Milanovića.

Zemun je pred svojim navijačima bio bolji od još jednog od rivala za opstanak, čačanskog Borca, a sa nova tri upisana boda bolje sve manje je i briga o povratku u niži rang takmičenja u kom su boravili prethodnih deset godina.

ZEMUN - BORAC 3:0 (2:0)

Gornjovarošani su poveli u 10. minutu preko talentovanog litvanskog fudbalera Justasa Lasickasa, da bi do poluvremena, preciznije u 39. minutu, iskusni napadač Dejan Denić duplirao prednost protiv tima iz svog rodnog grada.

Na kraju, bio je nemilosrdan prema svom nekadašnjem timu kada je u 64. minutu došao do svog četvrtog gola ove sezone.

Bodove spasa Borac će morati na traži na drugom mestu...

Čuka sigurna sa Mačvom, Vojvodina pobedila "Zmajeve"! Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Mačvu na Banovom brdu sa 2:0, u 23. kolu Superlige Srbije. Odlična Voša na debiju Stolice. Fudbaleri Vojvodine pobedom protiv Voždovca počeli drugi deo sezone i eru pod vođstvom Ilije Stolice. Čukarički siguran protiv Mačve, Rad i Radnik podelili bodove.

Čukarički je tako iskoristio poraz Spartaka i izbio na treće mesto na prvenstvenoj tabeli sa 41 bodom, jednim više od kluba iz Subotice.

Strelci su bili Samjuel Ovusu i Darko Puškarić. Mačva je na 12. poziciji sa 24 boda.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Voždovac u Novom Sadu sa 2:0, posle čega su te dve ekipe izjednačene na tabeli sa po 36 bodova.

Rad i Radnik igrali su na Banjici nerešeno 1:1. Rad je poslednji na tabeli sa 15 bodova, koliko imaju i Borac i Javor, dok je Radnik sa 26 na 10. mestu.

Ilija Stolica preuzeo je Vojvodinu na kraju prvog dela sezone i tom prilikom obećao je da će sve učiniti da od Novosađana napravi tim spreman da "večitim" beogradskim rivalima pomrsi račune u budućnosti.

Tražio je samo strpljenje od navijača i podršku od uprave.

Mladi stručnjak prešao je na klupu Novosađana iz Voždovca, ekipom koja mu se prva našla na putu. Meč Vojvodine i "zmajeva" proglašen je i derbijem 23. kola, a više uspeha na "Karađorđu" imali su domaćini.

Vojvodina je pobedila 2:0 (0:0), golovima Lazara Zličića u 50. i Vinsenta Ezea u 71. minutu.

Posle prvog dela u kojem nije bilo golova, "lale" su načele Beograđane posle pet minuta igre. Zličić je dobio loptu na oko 30 metara od gola protivnika, povukao je malo, a onda snažno šutirao, dovoljno da savlada Marka Kneževića, golmana Voždovca.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 71. minutu posle velike greške odbrane "zmajeva". Knežević je odigrao do Nebojše Gavrića, koji se nalazio na 16 metara od gola. Loš prijem nije iskoristio Zličić, Knežević je izašao kao pobednik iz mat situacije, ali se lopta odbila do Vinsenta Ezea, čiji je posao bio da je prosledi u nebranjeni deo mreže.

Fudbaler iz Nigera je na početku godine stigao iz Metalca i odnah se novosadaskoj publici predstavio golom.

Zadovoljni vođstvom Novosađani su se opustili u finišu meča, a gosti propustili tri odlične prilike da smanje prednost i kraj utakmice učine uzbudljivim.

Ovim trijumfom Vojvodina i Voždovac su izjednačeni na sedmom mestu sa po 36 bodova.

Čukarički se probio na treće mesto posle rutinske pobede protiv Mačve - 2:0.

Nije se dugo čekalo na prvi gol. Početno ispitivanje snaga prekinuli su Marko Docić i Samjuel Ovusu na ulasku u 14. minut. Docić je pronašao saigrača u kaznenom prostoru, ovaj se oslobodio dvojice čuvara i preciznim udarcem po zemlji matirao Filipovića.

Posle Dva uzastopna kornera za "brđane" Puškarić je u 47. minutu povisio na 2:0. Štoper Čukaričkog je najbolje reagovao u gužvi i nogom sproveo loptu u mrežu. Prethodno je loptu u kazneni prostor ubacio Docić i tako zabeležio svoju drugu asistenciju.

Rad je ostao na začelju, ali ima isto bodova kao i Javor - 15. "Građevinari" su vodili protiv Radnika posle 45 minuta, međutim ekipa iz Surdulice je u drugom delu meča uspela da izjednači.