ŠPA: Barsini laki golovi, ali teška pobjeda!

Dmitrović nije mogao protiv Suaresa, Eibar završio sa desetoricom! Fudbaleri Barselone pobedili su Eibar sa 2:0 u 24. kolu španske LaLige na gostujućem terenu.  Fantastični Dmitrović nije mogao ništa kod momenta Mesijeve genijalnosti i instinkta Suareza! Barselona u najjačem sastavu teško do pobede na vrućem gostovanju protiv odličnog Eibara.

Fudbal 17.02.2018 | 20:15
Eibar se pokazao kao dobar protivnik Barseloni koja je pobedom otišla na +10 u odnosu na drugoplasirani Atletiko Madrid, a srpski golman Marko Dmitrović branio je za domaći sastav.

Ukupno gledano, Eibar je više šutirao ka golu Barselone nego obrnuto (13 prema 10), a "Blaugrana" je povela golom Luisa Suaresa u 16. minutu.

Mesi je poslao precizno dodavanje kroz sredinu, Suares je izašao ispred golmana koga je rutinski predriblao i plasirao loptu u mrežu.

Sedmoplasirani Eibar je do kraja ostao sa desetoricom na terenu jer je drugi žuti karton u 66. minutu dobio Oreljana, a i trener domaćih Hose Mendilbar je morao na tribine odlukom sudija.

Đordi Alba je u 88. minutu postavio konačan rezultat utakmice jer se posle pokušaja Mesija našao na pravom mestu i pokupio odbitak koji je odbranio srpski golman Marko Dmitrović.

Barselona sa 62 boda ostaje daleko ispred ostalih na prvom mestu, dok je Eibar sedmi sa 35 bodova.

Nastavila je Barselona put ka tituli u Primeri, ali nije joj bilo lako da dođe do tri boda protiv Eibara u gostima.

Pogodak Luisa Suareza u 16. minutu, posle sjajnog dodavanja Lea Mesija, značajno je olakšao posao, međutim, imao je i domaćin šta da pokaže u ovom meču. Često su napadali igrači Eibara, pretio je Japanac Takaši Inui, a sigurnost dobrim odbranama ulivao Marko Dmitrović.

Srpski golman, ipak, nije mogao dva puta da zaustavi šuteve gostiju u 88. minutu. Odbranio je pokušaj Mesija, ali je Alba natrčao na odbijenu loptu i postavio konačan rezultat - 2:0.

Ovom pobedom, Katalonci su izjednačili rekord iz sezone 2010/11. u kojoj, takođe, nisu bili poraženi u Primeri 31 uzastopnu utakmicu!

Pritisak je sada ponovo na fudbalerima drugoplasiranog Atletiko Madrida, koji će u nedelju protiv Atletik Bilbaa na domaćem terenu probati da smanje zaostatak na sedam bodova.

Nikome nije prijatno kada gostuje na stadionu Ipurua, pa ni velikoj Barseloni u najjačem sastavu! Lider Primere je morao dobro da se pomuči da slavi na jednom od najtežih gostovanja u Španiji i da slomije otpor hrabrog Eibara za pobedu od 2:0. Izjendačila je rekord Gvardioline generacije iz sezone 2010/11 po broju uzastopnih ligaških mečeva bez poraza. Barsa nije poražena 31 meča zaredom u Primeri,

Ali za Barsu je najbitnije da se kući vraća sa pobedom i da opet ima 10 bodova više od prvog ratioca Atletika koji se ponadao da može da zakuva trku za titulu. Dovoljan je bio momenat genijalnosti Lea Mesija i ubitačni instinkt rasnog strelca Luisa Suareza da Barselona nađe recept za otpor Eibara i pošalje loptu iza leđa našeg Marka Dmitrovića. Ali i Dmitrović, i Eibar mogu da budu ponosni kako su odigrali protiv Barselone i kakav su otpor pružili. Pogtovo u poslednjih skoro pola sata kada su ostali sa igračem manje posle isključenja Oreljane, a onda i trenera Mendilibara. Čak su i tada imali neke lepe prilike za izjednačenje...

Eibar je agresivno ušao u meč, imao dobre šanse, ali ga je onda presekao genijalan potez LeaMesija u devetom minutu. Argentinac je spektakularnom asistencijom lansirao Suareza na Dmitrovića u 16. minutu, a Urugvajac je lažnjakom prevario srpskog golmana, zaobišao ga i postigao vodeći gol.

Nastavio je Eibar sa hrabrom igrom, napadao i bio bolji rival! Ali je i Dmitrović blistao u duelima sa napadačima Barselone, dok je Mesi pogodio stativu za 2:0. Eibarovu sudbinu je zapečatio Oreljana u 66. minutu. Nervozni Čileanac je glupo zaradio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu. Posle toga je Barselona dominirala, mada je i Eibar imao dve solidne šanse. U poslednjih pola sata je na golu domaćih blistao Marko Dmitrović!

Odbranio je tri zicera, a dva puta je u situacijama jedan na jedan zaustavljao Lea Mesija. Međutim, posle te druge odbrane se lopta odbila na nogu Đordiju Albi, nije bilo Eibarovih igrača da izblokiraju i levi bek je zapečatio trijumf Barselone.