PL BiH: Ljepotica u Krupi na Vrbasu, Željo slavio!

Sjajna utakmica u kanjonu Tijesno na otvaranju drugog dijela prvenstva u Premijer ligi BiH. Zrinjski preokrenuo protiv GOŠK-a.

Fudbal 17.02.2018 | 18:45
Premijer liga BiH se vratila nakon dvomjesečne pauze.

Na otvaranju drugog dijela bh. prvenstva odigrane su tri utakmice, a očekivano bodove su upisali Željezničar, Zrinjski i Sloboda.

Lider Željezničar u sjajnoj utakmici na stadionu u Krupi na Vrbasu slavio je 4:2 i osvojio vrijedne bodove u borbi za šampionsku titulu.

Vojo Ubiparip sa dva pogotka donio je brzo vođstvo Sarajlijama, da bi Krupa uzvratila preko Radosava Aleksića, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:2. Već na startu nastavka, sarajevski "plavi" povisili su na 3:1 golom Gorana Zakarića iz penala, da bi nepunih 10 minuta kasnije domaćin još jednom uzvratio.

Ovaj put dosuđen je jedanaesterac za Krupu, čuvar mreže gostiju Vedran Kjosevski uspio je da odbrani šut Lazara Marjanovića sa "kreča", ali se na pravom mjestu našao Slobodan Milanović i posrpremio loptu u mrežu za 2:3.

Ipak, tim Slobodana Starčevića nije imao snage da se potpuno vrati u meč. Zakarić je svojim drugim pogotkom povisio na 4:2 za goste i donio slavlje brojnim navijačima gostiju, popularnim "Manijacima".

Aktuelni šampion Zrinjski poprilično se namučio u Mostaru protiv GOŠK-a, ali je ipak u sudijskoj nadoknadi stigao do trijumfa 3:2 (1:2).

Mali hercegovački derbi donio je mnogo uzbuđenja, gosti iz Gabele dva puta su vodili, ali su na kraju ostali praznih šaka.

"Plemići" su golovima trostrukog strijelca Miloša Filipovića (dva iz penala) uspjeli prvo stići, a onda i prestići prednost rivala u posljednjim trenucima susreta, pa su bodovi ostali na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

U trećoj utakmici Sloboda je teškom mukom stigla do trijumfa protiv Mladost. Golove vrijedne tri boda postigli su Edin Rustemović i Anel Husić. u posljednjih dvadesetak minuta Tuzlaci su tako drugi dio sezone otvorili na najbolji način - trijumfom koji će mnogo značiti u bijegu iz opasne zone.