ŠPA: Sevilja se spremila za Junajted!

Andalužani slavili bez problema protiv Las Palmasa - 2:1.

Fudbal 17.02.2018 | 15:30
Sevilja je u visokom letu preletela Kanarska ostrva i savladala davljenika Las Palmas sa 2:1. Izabranicima Vinćenca Montele ovaj meč je trebalo da posluži kao zagrevanje za okršaj Lige šampiona sa Mančester Junajtedom koji se igra sredinom nedelje, a plan je ispunjen pošto su bodovi pridodati na konto.

Da će se andaluzijski tim sladiti danas bilo je jasno u 35. minutu kada je Ben Jeder ispratio akciju Pabla Sarabije i posle odbitka doneo prednost gostima. Kada je u 50. asistent kod prvog gola Sarabija povisio na 2:0 izgledalo je da je posao gotov, ali je Las Palmas tek tada počeo da igra.

Uspeo je davljenik u Primeri da se vrati u život i to zahvaljujući pogotku Džonatana Kaljerija sa bele tačke u 82. minutu posle prekršaja Meksikanca Migela Lajuna, ali je Sevilja u završnici odbranila prednost i pobedu.

Novim trijumfom Sevilja se probila na peto mesto, dok je Las Palmas i dalje u opasnoj zoni, ali sa dva boda manje u odnosu na Levante što nije nedostižno.