U finalu Kupa BiH Igokea i Kakanj!

U polufinalu završnog turnira, domaćin savladao Student-Igokeu 89:69.  Igokea zakazala finale protiv Kaknja! Aleksandrovčani, koji su posljednje tri godine osvajali trofej Kupa BiH, u finalu će igrati protiv domaćina završnog turnira (subota, 17 časova).

Košarka 16.02.2018 | 21:15
Košarkaši Kaknja prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su pred svojom publikom u polufinalu savladali Student-Igokeu ubjedljivo 89:69.

KAKANJ - STUDENT-IGOKEA 89:69 (29:14, 26:10, 22:16, 12:21)

Već nakon udovnih 10 minuta, bilo je jasno da će domaćin slaviti jer se na pauzu otišlo s prednošću Kaknja od 15 poena. Do poluvremena je ta razlika narasla na "plus 21", pa su Kakanjci u drugom dijelu meča rutinski priveli duel kraju.

Oslabljen neigranjem Dalibora Ilića, koji je otputovao za SAD, tim Žarka Milakovića nije uspio tako da pruži jači otpor domaćinu završnog turnira, koji će u subotu igrati za trofej protiv boljeg iz meča Igokea - Zrinjski.

Željko Palavra sa 22 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je Adam Mirković dodao 14 poena. U poraženom timu Aljoša Janković meč je završio sa učinkom od 15 poena, dok je Nemanja Nikolić sakupio dva manje. Veljko Čečavac ubacio je 10 poena.

Podsjetimo, Student-Igokea je juniorski tim Igokee koji nastupa u Prvoj ligi Republike Srpske, a plasman na završni turnir Kupa BiH obezbijedio je osvajanjem trofeja u Kupu RS.

Košarkaši Igokee u subotu od 17 časova imaće priliku četvrtu godinu zaredom da prigrle trofej namijenjen osvajaču Kupa Bosne i Hercegovine.

Izabranici Dragana Bajića u polufinalnom duelu savladali su lidera bh. prvenstva Zrinjski iz Mostara 83:71, te tako zakazali meč za trofej protiv domaćina Kaknja, koji je ranije danas preko mladog tima Igokee stigao do finala.

Amerikanac Kejtin Rajnhart dominirao je na meču u Kaknju, postigavši 24 poena, dok su u redovima "igosa" dvocifren učinak ostvarili Marko Ljubičić sa 12 poena, te Robert Rikić sa 10. Ali Demić kod Zrinjskog bio je bolji od ostalih u redovima Mostaraca. Ubacio je 18 poena.

Igokea će tako u subotu pokušati doći do šestog trofeja u najmasovnijem takmičenju, dok će domaćin Kakanj "juriti" prvi trofej.

Najviše pehara u Kupu BiH osvojili su košarkaši Širokog - osam, sarajevska Bosna najbolja je bila tri puta, a banjalučki Borac i Sloboda iz Tuzle po jednom.