HOL: E, sad se stvarno vratio!

Fajenord pobedio Groningen sa 3:0, Van Persi dao prvi gol od povratka u Roterdam.

Fudbal 08.02.2018 | 23:21
Navijači Fajenorda su skoro 14 godina čekali na trenutak koji se desio u četvrtak uveče. Robin van Persiponovo je zatresao mrežu u dresu voljenog kluba prvi put otkako se nedavno vratio u Roterdam koji je napustio u leto 2004. godine.

Fajenord je spavao, pa se probudio u drugom poluvremenu meča sa Groningenom i na svom terenu pobedio sa 3:0 u 22. kolu holandske Eredivizije.

Trofejni roterdamski klub sve pogotke je dao u drugom poluvremenu, dok je u prvih 45 minuta napadao, ali nije imao sreće da pronađe put do protivničke mreže.

Konačno je to pošlo za rukom Jensu Tornstri u 53. minutu i od tog trenutka domaža ekipa mogla da je počne malo lakše i opuštenije da igra.

Prednost Fajenorda duplirao je u 72. minutu Džeremaja Sen Žist posle asistencije Stivena Berghujsa. Ovaj drugi se našao u ulozi asistenta i kod trećeg gola kada se u 78. minutu Van Persi okrenio na ivici kaznenog prostora i u prepoznatljivom stilu poslao projektil u mrežu.