Simonović i Karasev odveli Zenit u četvrtfinale Evrokupa!

U odlučujućem meču pao Torino!

Košarka 08.02.2018 | 09:15
Košarkaši Zenita obezbedili su plasman u četvrtfinale Evrokupa pošto su u okršaju sa direktnim konkurentom Torinom bili bolji i to rezultatom 87:73 (18:22, 18:25, 29:9, 22:17).

U Torinu je domaćin protiv Zenita u direktnom okršaju za drugo mesto u grupi F tražio pobedu sa 12 poena razlike.

Italijanski predstavnik je na poluvremenu bio sasvim blizu željene prednosti (47:36), ali su gosti iz Sankt Peterburga već u trećoj četvrtini napravili preokret i onda slavili ubedljivim rezultatom 73:87.

Reprezentativac Srbije Marko Simonović doprineo je uspehu sa 14 poena, četiri skoka, tri asistencije, jednom ukradenom loptom i jednom blokadom. Bivši krilni igrač Crvene zvezde šutirao je trojke 3/9.

Posle dosta neizvesnosti u prvoj četvrtini utakmice, izgledalo je da bi Torino mogao da napravi čduo pošto je poveo sa velikih 14 poena viška (47:33). Ipak, trojkom Kajla Kjurika na isteku prvog dela Zenit je najavio ono što se dogodilo nedugo zatim - potop domaćina!

Zenit je odigrao vrhunsku treću četvrtinu i istu završio s ogromnih 29:9, što je klubu iz Sankt Peterburga donelo preokret i vođstvo od devet poena pred završnih deset minuta (65:56). A u nastavku Torino je hrabro položio oružje, pošto Zenit nije dozvolio da se rezultat ponovo okrene i držao rastojanje gotovo sve vreme na dvocifrenim brojkama.

U pobedničkom sastavu Sergej Karasev postigao je 17 poena (3/8 za tri), dok je iza njega bio Marko Simonović sa 14 poena (3/9 za tri). Kjurik je ubacio 13, a Jevgenij Voronov 12 poena. Kod domaćinaDijante Geret je skupio 21, a Lamar Paterson 17 poena.