HOL: Ajaks čuva LŠ, revija golova u Erediviziji!

NAC Breda bombardovala Herakles, Viljem okončao san VVV-a.

Fudbal 07.02.2018 | 23:28
Relativno mirno u prve tri današnje utakmice 22. kola Eredivizije i eksplozija u preostale tri. Kao nekad kada ste u Holandiji komotno mogli da stavite pare da ispod četiri gola neće biti na bar pet od osam utakmica - na tri meča 16 golova! A svakako najbitniji bili su oni u Kerkradeu u kome je Ajaks lako izašao na kraj sa davljenicima iz Rode i pobedom od 4:2 sačuvao se na bezbednoj udaljenosti uz uzletelog AZ Alkmara.

Sve što su domaći uspeli jeste da već u drugom minutu postignu prvi go li tako razljute rivala. Doni van de Bek je izjednačio, Hakim Zijeh projektilom sa nekih 20 metara preokrenuo rezultat da bi u nastavku posao završio Klas Jan Huntelar, koji je sa dva komada oduzeo Rodi pravo da se makar i nada čudu na Limburgu.

Još uverljivija je bila NAC Breda, koja je crnu seriju od tri poraza prekinula posramivši Herakles rezultatom 6:1! Posebno upečatljiv bio je pogodak Manua Garsija, koji je u 51. minutu leteo pored čuvara kao da su u pitanju čunjevi, a ne fudbaleri. Bilo kako, vrlo važni bodovi za Rodu u borbi za ostanak.

Za kraj, Viljem drugi je sa tri gola u razmaku od osam minuta efektivne igre deklasirao VVV sa 3:0 i prekinuo bajku tima iz Venla koji je u ovo kolo ušao posle osvojenih 13 od mogućih 15 bodova u poslednje tri runde takmičenja.