ŠPA: Radoja "opljačkao" Garsiju za gol, Selta u seriji!

Radoja asistencijom pogurao Seltu ka pobedi! Fudbaleri Selte savladali su Real Betis 3:2 (1:0) u poslednjem meču 21. kola španske LaLige.  Srpski fudbaler ponovo zaslužio mesto u startnoj postavi i došao do prve asistencije ove sezone.  Aspas dodaje gas, Selta leti! Pao i Betis, Evropa na vidiku.

Fudbal 30.01.2018 | 09:45
Dvostruki strelac za tim iz Viga bio je Jago Aspas, kojem je za prvi gol i vođstvo posle uvodnih 45 minuta asistirao srpski fudbaler Nemanja Radoja.

Maksimilijano Gomes je duplirao vođstvo u 57. minutu golom glavom posle centaršuta Džonija, ali se Betis vraća u život u 71. posle akcije Rise Durmisija i Serhija Leona.

Međutim, samo osam minuta kasnije Aspas sjajno koristi proigravanje Braisa Mendesa u kazneni prostor za 3:1, a gosti uspevaju samo da ublaže poraz golom Andresa Gvardada iz penala u nadoknadi meča.

Selta se trećom pobedom u nizu, četvrtom u poslednjih pet kola, probila do sedme pozicije na tabeli, na dva je boda od šestoplasirane Sevilje i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Betis je poražen drugo kolo uzastopno, na 13. je mestu sa 27 bodova, ali i dalje na velikih deset od zone ispadanja. U sledećem kolu Selta gostuje Alavesu, dok Betis čeka Viljareal u Sevilji.

Fudbaleri Selte su se posle lošeg starta, vezanim pobedama, popeli na sedmo mesto.

Tim iz Viga upisao je i treću uzastopnu pobedu u Primeri pošto je nakon trijumfa na gostovanjima Sosijedadu i Levanteu, bio bolji i od Betisa na svom stadionu u poslednjoj utakmici 21. kola Primere.

SELTA - BETIS 3:2 (1:0)

Nemanja Radoja, koji je u prvom delu sezone češće bio van terena nego na njemu, počeo je današnji meč i u 13. minutu došao do svoje prve asistencije u takmičarskoj 17/18.

Radoja, nekadašnji kapiten Vojvodine, odlično je odigrao presing na Haviju Garsiji, nekadašnjem fudbaleru Reala, Benfike i Mančester sitija, pa je "ćušnutu" loptu pokupio Jago Aspas i lako matirao čuvara mreže Betisa.

Tim trenera Kikea Setijena nije praktično stvorio nijednu šansu od gola da bi Selta do drugog pogotka došla u 57. minutu nakon dobrog prodora Džonija Kastra po levoj strani.

Na odličan centaršut talentovanog beka odlično je naskočio Maksi Gomez, a utisak je da je golu prethodilo očajno postavljanje defanzivaca Betisa, pa su tako čak dvojica igrača Selte išla na ovu loptu koja je završila iza Antonija Adana.

Tek tada se razbudio tim iz Sevilje i došao do gola preko Leona u 72, da bi Jago Aspas u 79. minutu postigao svoj 14. gol ove sezone. Na kraju je i Andres Gvardado, iz penala, u poslednjim trenucima meča, uspeo da ublaži pobedu Selte.

Selta se tako popela na sedmo mesto sa 31 osvojenim bodom, dok je Betis sa deset manje na 13. poziciji Primere.

Dugo, više od četiri godine predstavljao je Betis nerešivu enigmu za Seltu, ali za profesora fudbala Jaga Aspasa nema nepoznate. Možda nema fiziku da izdrži u Liverpulu, možda sa svojih 30 godina izgleda kao dečak koji je tek zagazio u pubertet, ali sve vidi, sve zna i kad mu se igra - neuhvatljiv je. Seltin veteran je nastavio sa briljantnim partijama u dresu galicijskog kluba i sa dva gola pogurao ekipu do sigurne pobede nad Betisom - 3:2 u 21. kolu Primere.

Selta je tako stigla do treće uzastopne pobede u prvenstvu, četvrte u pet kola, a nije se obrukala ni u toj jednoj koju nije dobila s obzirom da je izvojevala 2:2 protiv Reala. U tih pet kola četiri gola i tri asistencije Aspasa, koji je i danas bio igrač odluke postigavši prvi i treći pogodak za domaće. Ovaj jedan preostali bio je delo Maksija Gomeza, koji je letos stigao u Vigu iz urugvajskog Defensora za 4.000.000 evra i već postigao 11 golova za Seltu.

Međutim, ne bi bilo pravedno ovaj uspeh pripisati samo napadačkom duetu Selte pošto je veliki posao obavljen i u defanzivi. Gosti iz Andaluzije mogli su u napad tek kada bi se Selta opustila posle dva gola prednosti. Nemanja Radoja i Slovak Stanislav Lobotkasjajno su sužavali prostor Verdiblankosima i njihove napadačke akcije sekli u korenu.

Evropa na vidiku. Nek se pripazi Sevilja.