EL: PAO nije izdržao u Istanbulu!

Fenerova mirna ruka u finišu! Marko Gudurić meč završio sa devet poena.  Košarkaši Fenerbahčea savladali su Panatinaikos 67:62 u derbiju 18. kola Evrolige.  CSKA nemilosrdno "gazi", Željko pobedio "svoje"! Moskovljani "počistili" Efes u 18. kolu Evrolige, Fener u neizvesnoj završnici bolji od Panatinaikosa

Košarka 17.01.2018 | 21:10
Prvak Evrope je meč prelomio serijom 5:0 u poslednjem minutu, pri rezultatu 61:60, a ključna je bila dobra odbrana turskog tima u poslednjem kvartalu.

U trećoj pobedi Fenera u nizu Marko Gudurić je imao devet poena (3/4 dva, 1/4 tri) uz po dva skoka i asistencija za 20 minuta na parketu.

Fener je predvodio Džejson Tompson sa 14 poena i sedam skokova, odličan je bio i Jan Veseli sa 12 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je Kostas Slukasdodao 11.

S druge strane, PAO je nosio Kris Singlton sa dabl-dablom od 14 poena i 12 skokova, ali ga je dostojno pratio samo Nik Kalates sa 13 poena i sedam proigravanja.

Fener se ovom 12. pobedom u sezoni izjednačio sa atinskim velikanom, na dve pobede od lidera CSKA. U petak Fener čeka gostovanje gradskom rivalu Efesu, dok ništa lakši posao neće imati PAO, jer dočekuje CSKA.

Željko Obradović pobedio je “svoj” Panatinaikos. Fenerbahče je u uzbudljivoj završnici u Istanbulu savladao grčkog velikana sa 67:62 u derbi utakmici 18. kola Evrolige i nastavio seriju trijumfa koja sada traje šest mečeva u svim takmičenjima.

Panatinaikos se odlično držao u Ulker areni, u poslednju četvrtinu je ušao sa tri poena prednosti (50:47), ali je Fenerbahče u poslednja tri minuta ipak opravdao ulogu favorita i pokazao da, ako ništa drugo, u ovom trenutku ima jače živce.

Bred Vonajmejker je na ulasku u poslednji minut meča započeo seriju domaćih, a nastavili su Luiđi Datome i Kostas Slukas sa penala, pa je aktuelni šampion Evrope odbranio svoj parket.

Reprezentativac Srbije Marko Gudurić utakmicu je završio sa devet poena, Džejson Tompson je ubacio 14 uz sedam skokova, a Jan Veseli dodao je 12 poena i osam uhvaćenih lopti.

Samo su dvojica igrača u Panatinaikosu imala dvocifren košgeterski učinak - Kris Singlton dao je 14, a Nik Kalates 13 poena.

Atinski "zeleni" držali su se do poslednjih 40 sekundi u igri (60:61), kada je Bred Vonamejker odlučio pitanje pobednika jedinim košem postignutim na meču (63:60). Kejsi Rivers je u sledećm napadu promašio ceo obruč, a Luiđui Datome i Kostas Slukas sa slobodnih bacanja stavili su tačku na trijumf, dok je Nik Kalates uspeo da ublaži poraz.

Fener su predvodili Džejson Tompson sa 14 pogodaka, Jan Veseli koji je imao 12, uz osam skokova i Kostas Slukas sa 11 poena.

Marko Gudurić je za 20 minuta provedenih na parketu upisao devet poena, uz po dva skoka i asistencije.

Kod Panatinaikosa najbolji su bili Kris Singlton sa 14 pogodaka i 12 uhvaćenih lopti i Nik Kalates koji je upisao 13 pogodaka i imao sedam asistencija.

Fenerbahče se novom pobedom izjednačio sa Panatinaikosom po broju pobeda i poraza. Oba tima sada imaju skor 12-6.

Za evroligaše nema odmora, jer odmah posle 18. kola igra se i 19. kolo. Ti mečevi su na programu sutra i prekosutra.

Košarkaši CSKA demonstrirali su snagu na gostovanju Armaniju u prošlom kolu od kojeg se Italijani još opravljaju (107:81), a onda su i kod kuće "očitali" još ubedljiviju lekciju Efesu.

Moskovljani su u 18. kolu Evrolige slavili protiv turskog kluba još većom razlikom - 110:79 (35:21, 23:25, 23:15, 29:18).

CSKA je tako zadržao lidersku poziciju u Evroligi sa 14 pobeda i četiri poraza.

Protiv Efesa su sjajno šutirali iz daljine (šut za tri poena 18/27), a najbolji su bili Kori Higins sa 21 poenom, Serhio Rodrigez upisao je 16, a Nando De Kolo 15, uz sedam asistencija.

Kod gostiju istakao se Brok Motum sa 19 poena, dok je Vladimir Štimac takođe prikazao sjajnu partiju.

Bivši reprezentativac Srbije zabeležio je "dabl-dabl" učinak - 10 poena i 12 skokova, a upisao je i dve asistencije, tri blokade, ukradenu loptu, uz dve izgubljene, završivši duel sa najvećim indeksom korisnosti  u obe ekipe - 25.

Valensija – Barselona 81:76

TABELA: CSKA 14-4, Olimpijakos 13-5, Panatinaikos 12-6, Fenerbahče 12-6, Real 11-6, Žalgiris 11-7, Himki 10-8, Makabi 9-9, Baskonija 8-9, Unikaha 7-10, Zvezda 7-11, Bamberg 7-11, Barselona 6-12, Valensija 6-12, Efes 5-13, Armani 4-13.

Izvor: mozzartsport/Mondo.rs