Fenomenalni Jokić za 23. pobjedu Denver Nagetsa!

Nikola Jokić, centar Denver Nagetsa, pružio je prethodne noći jednu od najboljih partija u NBA ligi ove sezone.

Košarka 17.01.2018 | 13:45
Srpski reprezentativac je za 33 minuta na parketu upisao 29 poena (11/21 za dva, 0/2 za tri), 18 uhvaćenih lopti, sedam asistencija, dve ukradene lopte i blokadu – što je bilo dovoljno za pobedu tima iz Kolorada nad Dalas Meveriksima – 105:102.

Domaći su bili bolji u prvom poluvremenu, pa su na odmor otišli sa trinaest poena prednosti (61:48), ali je malo nedostajalo da u poslednoj deonici sve upropaste.

Ipak, pogodak Vila Bartona, posle asistencije upravo Jokića, odnosno slobodna bacanja Gerija Herisa bila su dovoljna za overu trijumfa.

Osim Nikole, sjajan je bio i spomenuti Heris koji je meč završio sa 25 poena i po četiri asistencije i ukradene lopte, a ništa lošiji nije bio ni Barton sa 22 poena, šest dodavanja i pet skokova.

Kod gostiju je još jednom najbolji bio ruki Denis Smit junior sa 25 poena (11/17 za dva, 0/1 za tri) i pet asistencija. Herison Barns imao je 17 poena i šest uhvaćenih lopti, dok je Devin Heris dodao jedan manje s klupe.

Denver je stigao do 23. pobede u sezoni, pored 21 poraza, dok Dalas sada ima duplo više neuspeha nego slavlja (15-30).