Nurkić dijelio „banane“!

Košarkaški internacionalac iz Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić ubacio je 19 poena na gostovanju u Nju Orleansu, ali je njegov Portland poražen 119:113 na sinoćnjem susretu u NBA ligi.

Košarka 13.01.2018 | 12:45
Pelikansi su u veoma interesantnoj i neizvjesnoj utakmici uspjeli da u posljednjoj četvrtini „prelome“ stignu do trijumfa, iako su Trejlblejzersi imali devet pogodaka prednosti u trećem kvartalu.

Nurkić je bio odličan, ubacio je 19 poena i uhvatio pet lopti za 31 minut proveden na parketu dvorane „Smuti King Centar“ u Nju Orleansu.

Osim toga, upisao je i dvije asistencije, ali i tri blokade od kojih su posebno impresivne bile „banane“ nad Demarkusom Kazinsom, trećim strijelcem Pelikana na ovom meču (24 koša).

Poen više u taboru Nju Orleansa postigao je Džru Holidej, ali je najefikasniji bio Entoni Dejvis sa 36 pogodaka.

Kod gostiju iz Portlanda, prva imena bili su Si Džej Mekolum i Demijen Lilard sa po 23 koša.

Izvor: mondo.ba