EL: Olimpijakos razbijen u Španiji - 32 razlike!

Vicešampion Evrope ubedljivo izgubio na gostovanju Baskoniji.  Olimpijakos se raspao u Baskiji! Šta se događa s ekipom Janisa Sfairopulosa?

Košarka 12.01.2018 | 22:30
U drugoj četvrtini postigli su samo devet poena, u trećoj su primili čak 36. Ta dva podatka sa semafora dovoljna su da opišu u kojim trenucima su atinski crveno-belih "skliznuli" u jedan od svojih najubedljivijih poraza u Evroligi:

BASKONIJA - OLIMPIJAKOS 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10)

S obzirom na konačni rezultat, iznenađujuće zvuči informacija da su Pirejci imali prednost do 16. minuta, kada je domaćin u Vitoriji krenuo u snažnu seriju, kojom je rezultat 29:30 brzo pretvoren u 50:34 (23. minut), pa u 69:40 krajem treće deonice.

Joanes Vojtman postigao je 19 poena za domaće, Rodrig Boboa i Vensan Poarje ubacili su po 13, u večeri u kojoj je njihova Baskonija i dotukla i nadskočila goste iz Grčke (43:28). Na drugoj strani niko nije mogao da zaustavi jak nalet Baskonije, što dokazuju i loši timski procenti šuta za tri poena 5/30 i činjenica da je samo Jorgos Printezis bio dvocifren među gostima (13 poena, 6 skokova).

Primera radi, Vangelis Mancaris (6 p) pogodio je jednu trojku iz osam šuteva, a Vasilis Spanulis završio je meč sa šest poena, osam asistencija i pet izgubljenih lopti.

Baskonija (8-9) je ovim trijumfom došla na korak zaostatka za osmoplasiranim Himkijem, a Olimpijakos je sada treći, sa istim skorom i kao i drugoplasirani Panatinaikos, 12-5.

Au, kakav raspad Olimpijakosa?!

Crveno-beli iz Pireja gostovali su Baskoniji u Evroligi i poraženi su s 86:54. Da, ekipaJanisa Sfairopulosa dala je samo 54 poena. Ne može se tako ozbiljno igrati utakmica Evrolige.

To je iskoristila Baskonija i vezala drugu pobedu posle četiri vezana poraza. Visoki igrači Baska su odigrali dobru utakmicu. Johanes Vojtman je dao 19 poena, dok je Vensan Pojrije ubacio 13 (9sk) koliko je dao i Rodrig Boboa.

Kod Olimpijakosa je jedino Jorgos Printezis dao dvocifren broj poena - 13, svi ostali su bili ispod.

Naš Nikola Milutinov dao je šest poena i imao je četiri skoka. Spanulis je imao šest poena i osam asistencija.

Jedna od lošijih utakmica Olimpijakosa ove sezone. I drugi vezani poraz u svim takmičenjima.