EP: Island zamalo prokockao +10!

Rukometaši Islanda savladali su Švedsku 26:24, u interesantnom skandinavskom derbiju na premijeri Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Ostali sportovi 12.01.2018 | 21:15
Islanđani su dominirali protiv "braće" Vikinga u Splitu od početka meča, jakom odbranom i raspucanim napadom odmah su poveli 6:1, u prvom poluvremenu maksimalno imali +9 (14:5), a sredinom drugog stigli i do najvećih +10 (21:11).

Tada su Islanđani počeli da se opuštaju, Švedska je u roku od nekoliko minuta prepolovila deficit (23:18), ali nije imala snage ni vremena za više od časnog poraza od dva gola razlike.

Island je predvodio Olafur Andres Gudmundson sa sedam golova (14 šuteva), a pratili su ga Runar Karasonm, Gudjon Valur Sigurdson i Arnor Tor Gunarson sa po pet. Na golu je sjajan bio Bjorgvin Pal Gustavson sa 14 odbrana.

U sastavu Švedske najefikasniji je bio Jim Gotfridson sa šest golova (12 šuteva), dok je četiri dao Simon Jepson. Mikael Apelgren je imao 11 intervencija.

U drugom meču Grupe A u Splitu, od 20:30 u derbiju su se sastali Hrvatska i Srbija.

Grupa A, I kolo:
Švedska – Island 24:26 (8:15)
20:30 Hrvatska – Srbija

U drugom meču koji je otvorio EURO 2018. bilo je znatno dramatičnije, a Belorusije je uspela da savlada Austriju 27:26 u Grupi B koja se u drugoj fazi ukršta sa Grupom A u kojoj je Srbija.

Belorusi su konstantno vodili u Poreču, ali su tokom prvog poluvremena maksimalno bilo na dva gola razlike. Sredinom drugog uspevaju da stignu do +4 (19:15), te budu na distanci 2-4 gola do same zvršnice kada Austrijanci smanjuju na samo gol zaostatka (23:22).

Međutim, Belorusija je uspevala da odoli rivalu u situacijama kada je Austrija imala napade za izjednačenje, te na kraju zabeležila vrednu pobedu u grupi u kojoj su još Francuska i Norveška.

Belorusiju je predvodio Uladzislau Kuleš sa sedam golova, pet je postigao Baris Puhuski, dok je Vjačaslav Saldacenka imao 13 odbrana između stativa.

Najefikasniji u sastavu Austrije bio je Mikola Bilik sa osam golova, a pet je postigao rođeni Baranin Janko Božović. Ispred gola je odličan bio Tomas Bauer sa 14 intervencija.