ŠPA - Kup: Barsa uništila Seltu za 1/4-finale!

Tako to radi Leo Mesi! Bez Lionela Mesija Barselona je uspela samo da remizira u Vigu, sa Argentincem u timu, razbila je Seltu u Kupu kralja.  Pola sata Barsinog brutalnog fudbala za potpuni potop Selte! Tako to radi Barselona.

Fudbal 11.01.2018 | 23:44
Katalonci su savladali Seltu 5:0 (4:0) u revanš meču i plasirali se u četvrtfinale takmičenja.

Mesi je meč rešio u roku od 15 minuta, sa dva gola i asistencijom za Đordija Albu u periodu 13-28. minuta.

Tri minuta kasnije na 4:0 povisio je Luis Suares, da bi konačno tačku stavio Ivan Rakitić tri minuta pre kraja, na asistenciju Dembelea, pokazavši da je 1:1 u Vigu iz prvog meča bio samo loš dan.

Prethodno su se u četvrtfinale Kupa kralja plasirali fudbaleri Sevilje i Espanjola.

Sevilja je nakon 2:0 u Kadizu, savladala niželigaša i na svom terenu sa 2:1, za lagan prolazak u narednu fazu.

Domaćin je poveo preko Ben Jedera u 31. minutu, a plasman je "overio" Korea u 54. Gosti su ublažili eliminaciju golom Garsije pet minuta pre kraja.

S druge strane, Espanjol je nakon poraza kod kuće od Levantea sa 2:1, slavio 2:0 u predgrađu Valensije i preokretom stigao do osam najboljih.

Junaci gostujućeg tima iz Barselone bili su Leo Baptistao i Moreno golovima u prvom poluvremenu.

U četvrtfinale Kupa kralja plasirali su se: Barselona, Sevilja, Espanjol, Real Madrid, Alaves, Viljareal, Atletiko Madrid i Valensija.

Selti izgleda nije u prvoj utakmici osmine finala baš bilo potrebno da motiviše Barselonu za revanš. Katalonci su u večerašnju utakmicu ušli sa punim gasom i zadali težak udarac ekipi Huana Karlosa Unzuea. Srećom po goste iz Viga taj uraganski nalet trajao je samo pola sata, kada je na semaforu stajalo. Domaćin je tada spustio gas, pa je tek u završnici meča postavio konačan rezultat - 5:0 (4:0).

Najvažniji deo utakmice u potpunosti su obeležili Lionel Mesi iĐordi Alba. Njih dvojica su bili kreatori preslikanih akcija u 13. i 15. minutu, kada je u ulozi egzekutora bio Mesi, a onda se Argentinac u 28. minutu odužio svom levom bekom za asistencije. Kompletan potop Selte u tim trenucima utakmice zaorkužio je lukavi Luis, koji je presekao dodavanje Pjonea Sista i savladao nemoćnog Serhiha Alvareza.

Lionel Mesi je večeras izbio na 10. mesto najboljih strelaca u istoriji Kupa kralja sa 46. postignutih pogodaka, dok je Alba večeras došao do cifre od osam asistencija u sezoni, a čak sedam su bile spakovane upravo za Mesija.

Barselona je povukla ručnu kočnicu u nastavku utakmice, nije toliko napadala, ali nije baš previše dozvoljavala protivniku da dođe do lopte. Valverde je u nastavku utakmice odmorio Pikea, Mesija i Inijestu, a posebnu pažnju publike privlačio je Usman Dembele, koji se trudio da upiše prvenac u dresu katalonskog velikana, ali nije uspeo. Konačan rezultat u samoj završnici meča postavio je Ivan Rakitić.

Kod gostiju je u drugom poluvremenu zaigrao Nemanja Radoja, koji je donekle uspeo da poveže vezni red svog tima i spreči pravu katastrofu Selte.