ABA: FMP od +18 do poraza od Mornara!

Novi podvig Mornara! Barani gubili u Železniku sa 18 poena razlike i predvođeni fantastičnim Nidamom došli do pobede za četvrto mesto na tabeli ABA lige.

Košarka 06.01.2018 | 07:45
Mornar stigao minus 18 i slavio u Železniku! Gosti napravili veliki preokret u poslednjoj deonici i došli do osme pobede u regionalnoj ligi.

Gostovanje u glavnom gradu Srbije ponovo je prijalo ekipi Mornara!

Trinaest dana nakon što je srušio Partizan posle "minus 21" u drugoj četvrtini, tim Mihajla i Đorđija Pavićevića nadoknadio je 51:33 sa početka treće četvrtine i trijumfovao u Železniku rezultatom 79:84 (22:19, 28:14, 16:25, 13:26)!

Mornar (skor 8-7) se trećom uzastopnom pobedom u ABA ligi izdvojio na četvrtoj poziciji, korak ispred FMP, Partizana i Zadra.

Plejmejker Barana Derek Nidam nanizao je 20 poena, šest skokova i osam asistencija.

U većem delu meča ga šut nije služio, ali je postajao sve sigurniji kako se bližio kraj i u finišu je upravo on rešio pitanje pobednika, ubacivši dve trojke u stilu Vasilisa Spanulisa.

Uroš Luković bio je najkorisniji kod gostiju sa indeksom 26. Zabeležio je 17 poena, 11 skokova, četiri asistencije i dve blokade. Strahinja Mićović dodao je 14, a Nemanja Vranješ 11 poena.

Kod domaćina su se "dabl-dabl" učincima izdvojili Filip Čović (18p, 10as) i Stefan Lazarević (11p, 13sk).

FMP je ispustio važnu bitku za poziciju broj četiri u ABA ligi. Mornar iz Bara je napravio gotovo senzacionalan povratak u Železniku, gde je u dva navrata gubio sa 18 poena razlike, ali je zahvaljujući furioznoj završnici slavio sa pet poena prednosti i došao do osme pobede u sezoni - 79:84 (22:19, 28:14, 16:25, 13:26).

Ništa nakon prvog poluvremena nije nagoveštavalo da bi domaćin mogao da doživi takav pad u svojoj igri. Nakon prvih 20 minuta na semaforu u Železniku stajalo je 50:33, ali je već pred kraj treće deonice Mornar spustio razliku na jednocifrenu, što je nagovestilo uzbudljivu završnicu.

Mornar je četvrti period otvorio serijom 5:0, a tačno na poluvremenu poslednjeg perioda na semaforu je stalao 70:71. Pad domaćina se nastavio i u završnici utakmice, kada su gosti gotovo rutinskom igrom obezbedili važno slavlje.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Derek Rajan Nidam sa 20 poena, dok je kod domaćina Čović ubacio 18, uz 10 skokova. Ipak, najkorisniji igrač utakmice bio je centar gostiju Uroš Luković, koji je postigao 17 poena i zabeležio 11 skokova.

Budućnost - Crvena zvezda 17.00

TABELA: Zvezda 12-2, Budućnost 12-2, Cedevita 11-3, Mornar 8-7, FMP 7-8, Partizan 7-8, Zadar 7-8, Cibona 6-8, Igokea 6-9, Mega 5-10, Olimpija 5-10, MZT 2-13.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport