ABA: Mega preokret u Ljubljani!

Izabranici Dejana Milojevića u poslednjih sedam minuta utakmice napravili seriju 23:7 i odneli bodove iz "Stožica"!

Košarka 05.01.2018 | 21:40
Posle trojke Domena Lorbeka za 62:53 u 34. minutu, ekipa Mega Bemaxa nalazila se na korak od četvrtog uzastopnog poraza u ABA ligi.

Ispostavilo se da je to bio momenat posle koga se sve preokrenulo!

Mega je u naredna tri minuta napravila seriju 9:0, izjednačila na 62:62 slobodnim bacanjima slovenačkog reprezentativca Vlatka Čančara, a zatim i povela trojkom Kostje Mušidija - 64:65.

Sjajni Nikola Rebić u 39. minutu je doneo gostima prednost od 66:68 i nakon toga se Olimpija više nije vratila. Mušidi je trojkom uz faul 70 sekundi pre kraja povećao na 67:72, čime je zadao odlučujući udarac "zmajčekima".

Olimpija - Mega 69:76 (18:15, 18:15, 18:19, 15:27)!

Večerašnji rivali sada su izjednačeni na tabeli sa skorom 5-10 i imaju po tri pobede više od MZT Skoplja, koje u poslednjih sedam kola ulazi sa minimalnim izgledima da izbegne ispadanje.

OLIMPIJA: Kastrati, Barbarić, Radulović 8, Tratnik 6, Oliver 8 (14sk, 3ukr), Špan 7 (5as), Bubnić, Badžim 4, Morgan 10 (7sk), Lorbek 16, Betl 2 (4sk, 4as, 4izg), Hrovat 8 (4as, 6ukr, 5izg).

MEGA: Mušidi 11, Rebić 19 (7as, 5ukr), Sinovec 7, Čančar 9 (10sk), Jaramaz, Bitadze 12 (10sk), Jovičić, Lazić 9 (12sk), Koprivica 5, Samardžiski, Fundić 4 (5sk), Kapetanović.

Izvor: mondo.rs