ABA: Ljubičić sa Igokeom "uništio" MZT!

Igokea je u prvom meču današnjeg programa 15. kola ABA lige savladala MZT u Skoplju.

Košarka 05.01.2018 | 20:00
Igokea slavila u Skoplju i gurnula prvaka Makedonije u pravcu ispadanja iz ABA lige.

Ekipa Igokee iskoristila je idealnu priliku da prekine niz od pet poraza na gostovanjima u okviru ABA lige.

Izabranici Dragana Bajića odigrali su dobar meč protiv ubedljivo poslednjeg na tabeli, MZT Skoplja (skor 2-13), koji u petak predveče nijednom nije bio u vođstvu.

MZT - Igokea 68:77 (16:19, 17:17, 19:17, 16:24)!

"Igosi" su nakon uvodna četiri minuta imali 11 poena prednosti, ali je MZT brzo uhvatio priključak i na poluvreme se otišlo pri vođstvu Igokee od 33:36.

U trećoj četvrtini se "zapalio" Marko Ljubičić, bivši igrač MZT. Postigao je tri trojke, bio prava napast u odbrani, oduzimao lopte, terao protivničke igrače na greške i njegova angažovanost je podigla ceo tim. Probudio se Vuk Radivojević, a potom i Danilo Šibalić, koji je pogodio važnu trojku.

Ipak, domaćin je bio svestan važnosti utakmice, pa je uz pomoć "živopisnih" minuta odmora Željka Lukajića ovaj kvartal okončao sa samo poenom zaostatka.

Poslednju četvrtinu je poenima i požrtvovanom igrom u odbrani otvorio Đorđe Milošević, a Igokea je nametnula svoj ritam koji MZT više nije mogao da prati. Serijom od 7:0 poveli su rezultatom 55:64, redom su pogađali Ljubičić, Šibalić, pa Malkolm Li, koji je sa klupe doneo dodatni kvalitet Bajićevoj ekipi.

Igokea (skor 6-9) u sledećem kolu dočekuje Partizan (7-8) i taj meč na programu je 14. januara.

Igokea je prekinula niz od pet vezanih poraza u gostima.

Izabranici Dragana Bajića su odigrali odličan meču Skoplju, gdje domaćin nijednom nije bio u vođstvu. Ključni period za Igokeu u ovom meču je bila posljednja četvrtin u kojoj je "trojka" počela da sluša Marka Ljubičića, Danila Šibalića i Vuka Radivojevića.

MZT - Igokea 68:77 (16:19, 17:17, 19:17, 16:24)

Igokea je sjajno otvorila meč, prvenstveno u odbrani iz koje su dolazili do lakih poena iz tranzicije i već nakon uvodna četiri minuta imali su 11 poena razlike. Do kraja prve četvrtine domaćini su prvenstveno individualnim akcijama Bojana Trajskovskog, Damjana Stojanovskog "prišli" na tri poena razlike.

Prva polovina drugog perioda je protekla u dosta izjednačenoj igri u kojoj je Igokea nije ispuštala vođstvo. Već sredinom četvrtine "Igosi" su napravali osjetniju prednost, sedam poena razlike, ali su opet dozvolili Trajkovskom da se "oslobodi" pa se na odmor otišlo pri vođstvu Igokee od tri poena razlike, 33:36.

U trećoj četvrtini se "zapalio" Marko Ljubičić. Bivši igrač ekipe iz Skoplja je postigao tri trojke, bio prava napast u odbrani, oduzimao lopte, tjerao protivničke igrače u "glupe" greške i generalno njegova angažovanost je podigla cijeli tim. Probudio se Radivojević, a potom i Šibalić koji je pogodio važnu trojku.

Ipak, igrači MZT-a svjesni pozicije u kojoj se nalaze su uz pomoć "živopisnih" minuta odmora Željka Lukajića ovaj kvartal okončali sa jednim poenom zaostatka.

Posljednju četvrtinu je sjajno poenima i požrtvovanom igrom u odbrani otvorio Đorđe Milošević. Igokea je nametnula svoj ritam koji je MZT nije mogao da prati. Redom su počeli da pogađaju Ljubičić, Šibalić, pa na koncu Malkom Li koji je sa klupe donio dodatni kvalitet ekipi Dragana Bajića.

Marko Ljubičić je predvodio svoju ekipu sa 21 poenom, dvocifreni su još bili Milošević i Radivojević sa 11, a Šibalić 10 postignutih poena.

MZT je imao pet igrača sa dvocifrenim brojem postignutih poena. Na efikasniji je bio Stojanovski sa 14 postignutih poena, dok su Lalić, Trajkovski i Mavra postigli po 12 poena.

Sljedeću utakmicu u ABA ligi Igokea igra 14. janura kada u Laktaše dolazi Partizan.

MZT SKOPLJE: Majstorović 2, Lalić 12, Penov, Simonovski 3, Minčev 3, Trajkovski 12 (6sk), Spasojević 10 (5sk), Stojanovski 14 (4as), Maslinko, Mavra 12 (4sk, 7as, 4izg).

IGOKEA: Ponjavić 1 (5sk), Li 8, Gajić, Glogovac, Nikolić, Milošević 11 (5as), Jevtović 9 (5sk), Radivojević 11, Ljubičić 21 (4sk, 4ukr, 3izg), Šibalić 10, Rikić 6.

Partizan - Zadar 95:87

Tabela: Zvezda 12-2, Budućnost 12-2, Cedevita 11-3, FMP 7-7, Igokea 6-9, Mornar 7-7, Zadar 7-8, Partizan 7-8, Cibona 6-8, Olimpija 5-9, Mega 4-10, MZT 2-13.

Izvor: mondo.rs/mondo.ba