PL: Pobjede Totenhema, Palasa, Sitija i Vest Hema!

Luka se iskupio golčinom i razočarao Dušana! Duel srpskih reprezentativaca rešen sjajnim pogotkom veziste Kristal Palasa. Mančester siti se vratio na pobednički niz, a Totenhemu u Velsu pomogao gol iz ofsajda.  GOLČINA! Milivojević razbio Sautempton na sitne komade! Crno se piše Svecima, Fernando Ljorente upucao Svonsi iz ofsajda.  Sitijeva rutina i Aguerov gol za omiljenu mušteriju! Građani nastavljaju siloviti marš ka tituli - 3:1.

Fudbal 02.01.2018 | 23:15
Luka Milivojević je propustio sjajnu priliku da poslednjeg dana 2017. godine golom iz penala u finišu utakmice nanese poraz prvi poraz Mančester sitiju još od aprila, ali se brzo iskupio.

Sjajnim udarcem iz prve sa oko 20 metara u 80. minutu, reprezentativac Srbije doneo je ovog utorka pobedu Kristal Palasu protiv Sautemptona u gostima - 2:1.

Tim potezom vezista londonskog kluba obradovao je svoje navijače, a rastužio saigrača iz nacionalnog tima, Dušana Tadića, koji je samo minut ranije zamenjen.

Sve do 20 minuta pre kraja nije delovalo da će se gosti radovati, pošto su "sveci" imali prednost od 17. minuta, kada je Šejn Long konačno pogodio metu. Prvi put još od 11. februara 2017, odnosno 35 utakmica, odnosno 325 dana.

Po povratku sa odmora, Kristal Palas je, ipak, dodao gas i uspeo da preokrene. Prvo je Mekartur odlično reagovao u gužvi nastaloj posle centaršuta iz prekida u 69. minutu, a kasnije je i Luka sjajno šutirao za važna tri boda i beg od opasne zone.

Više nema nikakve dileme - Luka Milivojević je apsolutni heroj Kristal Palas. Nije mu se dalo da matira Edersona i šokira Mančester Siti, ali zato jeste - Sautempton! I to fantastičnim golom za preokret i veliku pobedu na Sent Merizu - 2:1!

Srpski reprezentativac izvukao je Kristal Palas iz blata opasne zone i preselio ga u nešto mirnije vode snažnim, ali opet prelepom plasiranim udarcem sa tačno 22 metra od gola i to na kakav način - posle asistencije Androsa Taunsenda i udarcem iz prve! Majstorija!

Trenutak nije mogao da bude bolji. Igrao se 80. minut kada je srpski vezista bacio Sautempton na kolena i vratio Kristal Palas u život posle velikih napora.

A sve je krenulo tako dobro za Svece. Šejn Long je već u 17. minutu doveo Sautempton u vođstvo, ali je Džejms Mekartur nešto posle isteka punog časa igre poravnao rezultat i uneo veliku neizvesnost u meč. Pokušao je Manuel Pelegrino da promeni stvari i s tri brze izmene ojača redove, ali je samo nekoliko sekundi posle izlaska Dušana Tadića i ulaska Redmonda vreme stalo na Sent Merizu.

Milivojević je izrastao u pravog strelca, iako igra u srcu veznog reda.

Uzbudljiva utakmica odigrana je i u Londonu, gde je Vest Hem golom Endija Kerola u četvrtom minutu nadoknade (njegovim drugim u meču) uspeo da savlada VBA 2:1 i, poput Kristal Palasa, odmakne od zone ispadanja.

Slavio je i Vest Hem i to u direktnoj borbi davljenika protiv VBA sa 2:1, a svi Čekićari će na usnama imati samo jedno ime - Endija Kerola!

Englez je sa dva pogotka stigao i okrenuo VBA golovima u 59. i 94. minutu i tako poništio ono što je Džejms Meklin uradio posle pola časa igre na Olimpijskom stadionu.

Totenhem je po jakom pljuski i magli uspeo da savlada Svonsi u gostima 2:0, ali su "pevci" poveli pogotkom Fernanda Ljorentea iz ofsajda. Bilo je to već u 12. minutu.

Domaćin je pokušao da nadoknadi zaostatak, imao nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, čak i pogodio okvir gola, međutim, ulaskom Harija Kejna u igru, napad Totenhema postao je mnogo opasniji, a upravo je sjajni centarfor asistorao Dele Aliju u 89. minutu za "overu" pobede.

Nepravda, nepravda i pobeda Totenhema koju tim iz Severnog Londona nije zaslužio! Pevci su slavili na Libertiju s minimalnih 2:0, ali zbog načina na koji je sudio prvi pomoćnik Roberta Medlija Mark Peri niko neće biti zadovoljan ishodom.

Svonsi je oštećen u svom domu i to su videli svi osim sudije kraj aut-linije, koji je ispustio da svira čist ofsajd kod gola i tako direktno uticao na konačni ishod. Zaboravio je na trenutak Ljorente, verovatno opijen prvim golom u Premijer ligi otkako je stigao u Totenhem, da je nekada igrao za Svonsi, pa je čak krenuo da slavi pogodak. Ali, posle nekoliko trenutaka shvatio je da je napravio grešku i podigao ruku kako bi se izvinio navijačima koji su ga donedavno slavili.

Situacija nije mogla da bude čistija, čak je i Peri bio tačno u liniji i video jasno situaciju, uprkos nešto jačoj kiši. Ljorente je bio za celo telo ispred Svonsijeve odbrane, iskoristio je prostor ispred sebe i centaršut Kristijana Eriksena pretvorio u gol.

Posle nešto slabijeg početka i potpune inicijative gostiju, Svonsi je u nastavku utakmice zaigrao daleko bolje. Posebno se to videlo u drugom delu kada je Totenhemova odbrana pregrmela ozbiljan pritisak. Najbolju priliku da poravna rezultat imnao je Nejtan Dajerposle ravno 70 minuta igre, ali je njegov dobar skok i udarac glavom završio samo na prečki. Svonsi je u međuvremenu, pre i posle te velike šanse opsedao gol Uga Lorisa, ali bez konkretnih šansi. Totenhem je to mogao da kazni sa dve velike šanse, ali je Eriksenovudarac direktno iz slobodnog udarca Lukaš Fabijanski „skinuo“ s dosta uspeha, dok je Son nedugo posle Dajerovog pokušaja loptu poslao tik pored stative.

Ono što nisu mogli ostali, učinio je Dele Ali posle maestralne asistencije Harija Kejna, koji je ipak morao da se nađe na terenu Libertija. Najbolji strelac Evrope u 2017. godini poslao je laserski precizno dodavanje od gotovo 30 metara dijagonalno, posle čega je Alipucao. Fabijanski je prvi šut odbranio, ali se lopta odbila mladom Englezu pravo na nogu, pa je kraj akcije bio logičan...

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su pred domaćom publikom Votford sa 3:1 u poslednjoj utakmici večeri.

"Građani" su za vikend odigrali bez golova sa Kristal Palasom, ali su se samo dva dana kasnije vratili pobedničkom ritmu. Da će Siti doći do 20. trijumfa u sezoni nagovestio je u prvom minutu Rahim Sterling.

Brzonogi Englez iskoristio je sjajan centaršut Sane i na drugoj stativi neometan sproveo loptu u gol. Samo 12 minuta kasnije, novi gol u mreži Votforda. De Brujne je prošao sa desne strane, a Kabasele želeći da izbije loptu, uklizava i postiž autogol.

Aguero je u 63. minutu povosio na 3:0, dok je konačnih 3:1 postavio u Grej u 82. minutu.

Rahim Sterling je ove sezone postigao prvo najkasniji, a potom i najbrži gol u Premijer ligi.

Posle pogotka Bornmutu u avgustu za 2:1, kada je bio precizan u 35 sekundi sedmog minuta nadoknade, napadač Mančester sitija ovog utorka mrežu Votforda zatresao je za svega 39 sekundi!

Bila je to najava rutinske pobede "građana" - 3:1, za novi korak ka tituli.

Na 2:0 autogolom u 13. minutu povisio je Kabasel, da bi potom Serhio Aguero 13. pogotkom u sezoni otklonio svaku neizvesnost u 63. minutu. Gosti su u 82. uspeli preko Andreja Greja samo da ublaže poraz.

Dok u Londonu slave Luku Milivojevića i golčinu kojom je Kristal Palas izvukao iz zone ispadanja, u Mančesteru je već stavljen šampanjac da se hladi i samo se čeka pravi trenutak za otvaranje. Siti je nastavio siloviti marš ka tituli pošto je na Etihadu rutinski savladao Votford sa 3:1 (2:0).

Votford je kapitulaciju potpisao već posle 76 sekundi utakmice, kada je Rahim Sterling iskoristio smušenost protivničke odbrane i loptu Leroja Sanea s levog boka pretvorio u gol.

Samo deset minuta kasnije Votfordovi igrači verovatno su počeli da se mole da neka kiša skroz potopi teren i da se meč odloži, pošto je na semaforu stajalo - 2:0. Strelac je ovog puta bio štoper gostiju Kristijan Kabasele, pošto je Sitiju zapakovao pobednički novogodišnji paket.

Srećom po Stršljenove, Sitijev furiozni početak umirio se u nastavku, pa je do kraja utakmice viđen samo još jedan gol u njihovoj mreži. Ovog puta u listu strelaca upisao se Serhio Aguero, kome je ovo bio deseti pogodak u šestom okršaju sa Votfordom u svim takmičenjima! Morao je da počasti svoju redovnu mušteriju i opravda Gvardiolino poverenje sada kada Gabrijela Žezusa neće biti duže vreme.

Slabu utehu Votfordu doneo je Andre Grej u finišu utakmice.