Premijer liga - 2018. počela goleadom!

Fudbaleri Brajtona i Bornmuta remizirali su 2:2 (1:1) na otvaranju 22. kola i 2018. godine u Premijer ligi.  "Prštalo" u Brajtonu! Dinamičan fudbal i četiri gola u prvom premijerligaškom meču 2018. godine.  Da je više ovakvih utakmica: Spusti gard i - udri! Remi Brajtona i Bormuta u uvodnom meču 22. kola Premijer lige.

Fudbal 01.01.2018 | 15:45
Domaćin je dva puta vodio, golovima Nokerta u petom i Mareja u 48. minutu, oba na asistenciju Iskvijerda.

Međutim, Kuk i Vilson su oba puta vraćali Bornmut u egal i na kraju doneli bod "trašnjicama".

Dva tima su tako ostala u sredini tabele, Brajton je 12. sa 23, a Bornmut poziciju ispod sa 21 bodom.

Sjajan ugođaj priredile su ekipe Brajtona i Bornmuta gledaocima koji su i u relativno ranim časovima prvog januara bili raspoloženi za jednu fudbalsku utakmicu.

Domaći tim je dva puta vodio, ali se uvodni meč 22. kola Premijer lige završio potpuno pravednim remijem - 2:2 (1:1)!

Brzonogi Perunac Hoze Iskijerdo asistirao je sa levog boka, prvo Antoniju Nokertu u petom minutu, pa Glenu Mareju u 48, tako da je Brajton u oba poluvremena pravio najbolji mogući start i stizao do prednosti.

Prvo izjednačenje Bornmutu doneo je defanzivac Stiv Kuk, inače "dete" Brajtona, svojim drugim pogotkom u sezoni. Kuk je glavom u 33. minutu lobovao golmana Metjua Rajana i uz pomoć prečke smestio loptu u mrežu.

Gosti su i u nastavku meča oko pola sata imali nepovoljan rezultat. Za to vreme ih je Asmir Begović dva puta spasao verovatnog poraza, braneći udarce Iskijerda i Nokerta, da bi u 79. minutu Brajton stigla kazna za te promašaje.

Posle neverovatne gužve u kaznenom prostoru i nedosuđenog penala za Bornmut, zbog igranja rukom Šejna Dafija, lopta se od Adama Smita slučajno odbila nadomak peterca, gde je Kalum Vilson instinktivno podmetnuo stopalo i uz naklonost Fortune je sproveo u mrežu za konačnih 2:2!

Vilsonu je to drugi put u poslednja tri meča da u samom finišu donosi bod Bornmutu. Prošlog utorka, na "Boksing dej", to je učinio u duelu sa Vest Hemom (3:3).

Spuštenog garda, pa ko udari jače. Poput boksera razmenjivali su udarce Brajton i Bornmut i u potpunosti zadovoljili apetite neutralnih ljubitelja fudbala u početnom meču 22. kola Premijer lige, kojim je otvorena 2018. godina - 2:2.

Uprkos tome što je dvaput vodio i imao zrelije prilike, domaći tim nije uspeo da ukrasi jubilej trenera Krisa Hatona, danas 150. put na klupi popularnih Galebova. Ponajviše zbog Hozea Eskijerda. Ruku na srce, napadač Brajtona jeste bio centralna figura meča, ali je u kontri kojom je mogao da prelomi meč bio i neodlučan i sebičan, pa se zadovoljio dvema asistencijama. Dovoljno za treći remi plavo-belih u poslednjih pet utakmica, makar je ovaj bio sa golovima. Imalo je šta da se vidi.

Eskijerdo je već na početku utakmice pokazao koliko može da bude opasan, pošto je proigrao Entonija Nokarta, a ovaj postigao najraniji gol za Brajton u istoriji Premijer lige. Semafor je otkucavao četiri minuta i 32 sekunde. Na isti način kao i prvo, domaćin je otvorio drugo poluvremene,samo što je ovoga puta strelac bio Glen Mari, a Hoze Eskijerdo postao prvi Kolumbijac još od septembra 2002. i Huana Palba Anhela koji je na jednoj utakmici elitnog razreda engleskog fudbala upisao dve asistencije

Brajton danas nije imao problem sa realizacijom, međutim, jeste sa čuvanjem prednosti. Prvo je bivši igrač ovog kluba, Stiv Kuk glavom na centaršut Ajba u 33. minutu poravao na 1:1, da bi Kalum Vilson 11 minuta pre kraja iskoristio potpunu konfuzuju domaće odbrane i doslovce ugurao loptu preko linije.

Samo, da je pomenuti Eskijerdo u 69. minutu, posle sjajno istrčane konter, uposlioPropea ili šutirao pre nego što mu se Asmir Begović uneo u noge, ostala bi još dva boda u Brajtonu.