PL: Vengera na jubilej iznervirale sudije!

Neopreznost Čejmbersa, remi Arsenala s fenjerašem! Fudbaleri Arsenala odigrali su nerešeno sa fenjerašem na tabeli Premijer lige, ekipom Vest Bromvič Albiona 1:1, u 21. kolu Premijer lige. Diskutabilan jedanesterac u 88. minutu meča nakon igranja rukom Kaluma Čembersa pošteno je iznervirao Arsena Vengera.  Čejmbers kao Deda mraz, Arsenal ispustio trojku u Midlendsu! Vest Bromvič osvojio bod na ispraćaju 2017. godine.

Fudbal 31.12.2017 | 19:45
Arsenal protiv poslednjeplasiranog tima elitnog ranga Engleske nije bio ubedljiv, a VBA je imao nekoliko prilika, koje nije iskoristio.

Veća uzbuđenja viđena su u poslednjih desetak minuta utakmice kada je treći put u poslednjih nekoliko utakmica kao spas mogao da se pojavi Aleksis Sančes iako ga još od letos svi sele iz Arsenala.

Sančes je u 83. minutu izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, lopta je prošla kroz živi zid, zakačila Meklina i ušla u gol. VBA je od tog trenutka imao nekoliko napada i najbolju priliku je dočekao već u 89. minutu.

Čejmbers na levom boku nespretno igra rukom u svom kaznenom prostoru posle centaršuta Kierana Gibsa, Majk Din svira penal, a Džej Rodriges šutira po sredini i pogađa za 1:1.

Tobdžije su posle novog remija, petog u sezoni preskočili Totenhem na petom mestu PL sa 38 bodova, dok je VBA sada 19. ispred Svonsija sa 16 bodova.

Bod za Arsenal na jubileju Arsena Vengera...

Povele su "tobdžije" u 83. minutu golom Aleksisa Sančeza, ali je diskutabilan jedanaesterac pet minuta kasnije u poravnanje rezultata pretvorio Džej Rodrigez.

Arsen Venger je ove nedelje "oborio" rekord Sera Aleksa Fergusona po broju mečeva u kojima je vodio tim u Premijer ligi (811), s tim da je Škot vodio Mančester junajted i pre nego što je oformljena engleska liga kakvu danas poznajemo.

VBA - ARSENAL 1:1 (0:0)

Gledali smo "napornu" utakmicu bez većih šansi dobrih 80 minuta, s tim da je u nekoliko navrata dobro pokušao Aleksander Lakazet, a vođstvo Arsenalu doneo je Aleksis Sančez iz slobodnog udarca koji je sam izborio.

Istina, imao je Čileanac sreće da se lopta koju je poslao kroz "živi zid", ali samo u visini kolena, idealno odbije od Meklejna i prevario Bena Fostera na golu VBA.

Arsenal ipak nije došao do pobede pošto je u 88. minutu sudija Majk Din pokazao na jedanaesterac nakon igranja rukom Kaluma Čembersa, koga je Kiran Gibs pogodio u ruku sa dva metra udaljenosti, ali za iskusnog arbitra tu nije bilo dileme.

Bunio se Arsen Venger kod četvrtog sudije, ali ništa o žalbi - Džej Rodrigez je precizno izveo jedanaesterac...

Francuskom menadžeru jedino možemo da poželimo bolje suđenje u 2018. godini.

Arsenal ne bi bio Arsenal kad ne bi uprskao stvar na kraju. A upravo to je uradila ekipa Arsena Vengera u utakmici kojom je spustila zavesu na 2017. godinu. Londonske Tobdžije su na gostovanju Vest Bromviču odigrale 1:1 u utakmici 21. kola Premijer lige.

Imaće za čim da žale navijači Arsenala, pošto je njihova ekipa vodila do 89. minuta, ali je onda Kalum Čejmber rukom dirao loptu u svom kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na belu tačku.

Mirne živce imao je Džej Rodrigez koji je sa 11 metara pogodio tačno tamo gde je bilo potrebno da obraduje navijače kluba iz zapadnog Midlendsa.

A malo pre toga delovalo je da je Arsenal rešio utakmicu i da će upisati novu trojku neposredno pre dolaska Deda mraza.

Igrao se 83. minut kada je Aleksis Sančez postigao sjajan gol iz slobodnog udarca, a lopta je odsela taman sa unutrašnje strane desne stative.

Ipak, kada se sve sabere, prema statistici, šutevima ka golu i onome što se dešavalo na terenu, možda je ovaj remi i najpošteniji rezultat, onako, u prazničnom stilu da niko ne bude nesrećan.

VBA: Foster - Gibs, Evans, Hegazi, Doson - Bari, Livermor, Brant (od 72. Krihovjak), Filips (od 72. Meklejn) - Robson-Kanu (od 75. Nijom) i Rodrigez.

ARSENAL: Čeh - Košćelni (od 72. Mertesaker), Čembers, Mustafi - Kolašinac (od 37. Mejtland-Najls), Vilšir, Džaka, Beljerin - Ivobi (od 74. Velbek), Sančez i Lakazet.