

Mladić ima volju za životom
Kada je ustao iz invalidskih kolica i zaplesao sa sestrom na njenoj svadbi, Nikola Raguž iz Mostara ganuo je mnoga srca u BiH, ali i u regionu.
- Vijesti
- Bosna i Hercegovina

Prije skoro godinu dana ustao je iz kolica na svadbi svoje mlađe sestre Mateje. Samo kako bi mogao zaplesati s njom, a onda je zaplakao od sreće.
Ovaj hrabri mladić prošle godine postao je pravi hit na društvenim mrežama, nakon što je njegova sestra na svom Fejsbuk profilu objavila zanimljiv i dirljiv video – njihov ples.
Čelična volja ovog boraca ne poznaje granice. Nikolino zdravstveno stanje, na svu sreću polako napreduje, a sada se on želi i oženiti.
Prije četiri godine je doživeo tešku saobraćajnu nesreću, koja je zamalo prekinula njegov život. Tri mjeseca nakon nesreće proveo je u komi, a nakon što se probudio njegov život postao je nezamisliv bez invalidskih kolica, jer mu je desna strana tela iznimno slaba i oštećen mu je centar za ravnotežu.
Do sad je prošao dvije operacije matičnih stanica i svakim danom je sve bolji.
Nikola je sada mnogo stabilniji, ali još uvijek ne može hodati sam, no ne skida osmjeh s lica i ne gubi nadu te se neprestano trudi i gura dalje.
Često se druži s prijateljima, svakodnevno vježba, a za razbibrigu se igra na računaru i mobilnom telefonu i traži djevojku. Nikola je odlučio da se ženi.
- Kažem mu: „Pa oženićeš se sine, sve će to doći s vremenom, veruj mi - prepričava Nikolin otac.
Obećao je sestri da će plesati s njom i na svom vjenčanju.
- Sledeći ples je na njegovom vjenčanju. Njegovo je samo da se bori i ustane - govori sestra Mateja.
Nikola će uskoro na treću operaciju.
- Teško nam je to izdržati finansijski, ali Nikola je naš heroj, borac i pozitivac, uvjeren sam da će prohodati - dodaje otac.
(Blic/RadioSarajevo)
IZDVOJENE VIJESTI

“Pravda za Davida“: Borba još traje!

Stao u odbranu policije Srpske

Režim je oštetio “Elektroprivredu“

Ponosna na sebe: Zaposlila 100.000

Tramp i Makron: Ostajemo u Siriji
NAJČITANIJE VIJESTI

Deset hiljada građana tražilo pravdu!

"David je mučen, znam ubice"

Stao u odbranu policije Srpske

Nebeski kišobran za Davida

Dodik pod uticajem Eleka i Vukelića

Lažne i obojene revolucije...
NAJVIŠE KOMENTARA

Deset hiljada građana tražilo pravdu!

"David je mučen, znam ubice"

Stao u odbranu policije Srpske

Ponosna na sebe: Zaposlila 100.000

Vučić nema favorita u Srpskoj

Zoran
30.12.2017 16:40
Nek mu bog podari zdravlje.Sretno junačino.
Боже драги,молим ти се,помози овом младом човјеку да стане на своје ноге! Как дирљиви моменти за њега,његову породицу и свих добрих људи који ово виде!
Рада
31.12.2017 15:14
tb
30.12.2017 16:58
Da ti dragi Bog da sngu i moć za brz oporavak .od srca ti želim.
Faruk
30.12.2017 17:13
Svaka cast dati dragi bog da lijepo zdravlje i snage.