ABA: Zadar deklasirao MZT!

Amerikanac ubacio 8 trojki! Košarkaši Zadra deklasirali su MZT rezultatom 105:80 u prvom meču 14. kola regionalne ABA lige.  Zadrani zatrpali koš tužnog MZT-a! Džouša Bostik dominirao i postigao 38 poena.

Košarka 30.12.2017 | 09:15
Šou Bostika - 38 poena i osam trojki MZT-u! Iskusni američki bek odigrao strašan meč protiv MZT-a na otvaranju 14. kola ABA Lige.

Zadrani su već u prvih 10 minuta rešili pitanje pobednika, pošto su uvodnu četvrtinu dobili rezultatom 32:14, pa je ostatak meča bila čista rutina.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bostik koji je postigao čak 38 poena (2-6 za dva, 10-10 penali), uz 8 pogođenih trojki iz 12 pokušaja. Njega je pratio Nouls sa 18 (7 asistencija), a Špralja je dodao 13.

U makedonskoj ekipi istakao se Minčev sa 17 poena, jedan više od Lalića.

Zadar je četvrti na tabeli ABA lige sa skorom 7-7, dok je MZT poslednji, 12. sa samo dva trijumfa iz 14 utakmica.

Zadar se uključio u borbu za plej-of Jadranske lige. Zadrani su na svom terenu demolirali skopski MZT sa 105:80 u prvoj utakmici 14. kola regionalnog takmičenja i preuzeli četvrto mesto na tabeli.

Apsolutni heroj večerašnje pobede ekipe iz Dalmacije bio je Amerikanac Džošua Bostikkoji je postigao čak 38 poena i gostujući igrači nisu našli način da ga zaustave.

Već posle prve četvrtine Zadar je imao velikih 18 poena prednosti i rutinski je sačuvao prednost protiv najlošijeg tima u regionalnoj ligi.

Preston Nouls je sa 18 poena, pored Bostika, bio najefikasniji košarkaš u redovima Zadra, dok je kod MZT-a nešto bolji od ostalih bio Bugarin Jordan Minčev sa 17 poena.

ABA liga – 14. kolo:

petak:

Zadar – MZT Skoplje 105:80 (32: 14, 23:27, 25:21, 25:18)