BL - Dame i gospodo: DAS IST FUSSBALL!

U prvih sedam utakmica 17. kola Bundesa postignuto je 23 gola. Juče su Hanover i Leverkuzen dodali OSAM, a Lajpcig i Herta PET.  Ludilo u Bundesligi: Osam golova, bez pobednika! Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Hanovera igrali su nerešeno 4:4 u prvoj nedeljnoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige. Hrabra Herta sa desetoricom šokirala Lajpcig! Fudbaleri Herte održali su Lajpcigu čas fudbala u 17. kolu Bundeslige u kome su pobedili sa 3:2 na Areni u Lajpcigu.

Fudbal 18.12.2017 | 11:45
Meč između Hanovera i Bajera doneo je mnogo uzbudjenja i preokreta, ali na kraju nije bilo pobednika.

Bajer je poveo golom Julijana Branta u 11. minutu, da bi Hanover preokrenuo pogocima Ilasa Bebue u 12. i Niklasa Fulkruga u 20. iz jedanaesterca.

Gosti su pet minuta kasnije stigli do izjednačenja Admira Mehmedija, ali je Hanover na poluvreme uspeo da ode s golom prednosti, nakon što je gol postigao Feliks Klaus u 45. minutu na asistenciju Fulkruga.

Bajer je u drugom poluvremenu uspeo da dodje do preokreta golovima Leona Bejlija u 47. i 67. minutu, da bi Hanover preko Julijana Korba u 83. došao do izjednačenja i na kraju do bitnog boda.

Bajer Leverkuzen zauzima četvrto mesto na tabeli Bundeslige sa 28 bodova, dok je Hanover 10. sa 23.

Bundes "žurka" se nastavlja, ludnica u Hanoveru...

Prvo poluvrijeme u Hanoveru je imalo sve - PET golova, penal, preokret, VAR... a drugo nije mnogo zaostajalo...

U nezaboravnom meču na "HDI Areni":

Hanover - Bajer Leverkuzen 4:4 (3:2)

Spektakl je otvorio Julijan Brandt u 11. minutu kada je uhvatio lijep volej i produžio niz Leverkuzena na 21. uzastopnu utakmicu u kojoj su postigli minimalno jedan pogodak.

Navijači Hanovera nisu mnogo tugovali, pošto je samo minutu kasnije Bebu ostao usamljen na drugoj stativi i poravnao rezultat.

Hanover je nakon izjednačenja bio bolji tim na terenu, bili su prvi na svakoj lopti, jači u svakom duelu, a u 18. minutu su tražili jedanesterac nakon što je Džonatan Tah oborio Feliksa Klausa. Sudija je odmahnuo rukom i igra se nastavila, ali je dvije minute kasnije na asistenciju VAR arbitar promijenio svoju odluku, a sa bijele tačke siguran je bio Fulkrug.

Samo pet minuta kasnije Mehmedi je pogodio za Leverkuzen i poravnao na 2:2, da bi Klaus doveo Hanover na "korak ispred" u 45. minutu.

Tu zabavi nije bio kraj - naprotiv!

U drugom poluvremenu Hajko Herlih je u svlačionici ostavio braću Bender, a na teren poslao Leona Bejlija i Dominika Kora.

To mu se vrlo brzo isplatilo!

Mladi Haveric je pasom "presjekao" odbarnu Hanovera, a prebrzi Jamajčanin nije mnogo oklijevao - jednim dodirom je prihvatio loptu, a drugim je poslao u mrežu za 3:3.

Podsjetimo se da je u "dalekom" 11. minutu utakmice Leverkuzen u vođstvo doveo Julijan Brandt, a "aspirindžije" su prednost ponovo stekle u 67. minutu novim golom Leona Bejlija.

Navijači Leverkuzena, koji su masovno došli u kostimima Deda Mraza bili su u delirijumu.

Ipak, posljednju riječ je imao Hanover - mora se reći zasluženo!

Tačku na "ludilo" koje su priredili Hanover i Leverkuzen je stavio Julijan Korb u 83. minutu utakmice, za sjajnih 4:4.

-Deset Hertinih heroja se "sa štitom" vraća u Berlin-

Hrabra Herta sa desetoricom šokirala Lajpcig! Fudbaleri Herte održali su Lajpcigu čas fudbala u 17. kolu Bundeslige u kome su pobedili sa 3:2 na Areni u Lajpcigu.

Pobeda berlinskog tima je utoliko veća jer je ostvarena sa igračem manje. Herta je skoro čitav meč igrala sa desetoricom jer je Torunarinja u sedmom minutu dobio direktan crveni karton zbog povlačenja.

Kartonu je prethodio vodeći gol Herte koja je povela preko Selkea u petom minutu.

Esvajn je uputio slab centaršut po zemlji, loptu niko od defanzivaca Lajpciga nije izbacio, pa je stigla do Selkea koji je instiktivno šutirao pod prečku za 1:0.

Drugi gol na opšte iznenađenje postiže Salomon Kalu u 31. minutu kada je bio najviši u skoku posle kornera, a za potpuni šok u Lajpcigu se pobrinuo Selke drugim golom u 51. minutu za 3:0.

U kaznenom prostoru Lajpciga su posle kornera za Hertu čak četvorica igrača završila na travi, nastala je konfuzija u kojoj se najbolje snašao Selke i laganim volej udarcem savladao protivničkog golmana.

Selke je mogao i do het-trika na ulasku u poslednjih pola sata igre, promašio je odličnu priliku, da bi već u 68. minutu Orban posle centaršuta Brume glavom pružio nadu Lajpcigu.

Drugi gol za Lajpcig dao je Halštenberg u 92. minutu posle nesporazuma Esvajna i Lazara u odbrani, ali je bilo kasno da se napravi potpuni preokret.

Herta je pobedom došla do 24. boda, nalazi se na 10. mestu, dok je Lajpcig peti sa 28 bodova.

Dva gola Dejvija Zelkea "pogurala" su Hertu u prvoj istorijskoj pobjedi protiv njegovog bivšeg kluba, iako su preko 80 minuta igrali sa čovjekom manje.

Gosti iz Berlina su odlično krenuli u meč i već nakon pet minuta došli su u vođstvo golom Zelkea koji je "zakucao" centaršut koji je uputio Aleksandar Esvajn. Izgleda da je između mladog Nijemca i "bikova" ostalo "zle krvi" pošto se mladi napadač nije štedio pri proslavi pogotka.

Ipak, slavlje navijača Herte nije dugo potrajalo pošto je štoper Džordan Torunariga kao "posljednji" čovjek sapleo Tima Vernera i zaradio crveni karton.

Bez obzira na igrača manje u polju gosti nisu "parkirali autobus" već su u 31. minutu postigli drugi gol kada je Solomon Kalu ispratio centaršut Valentina Lazara i savladao Gulašija.

U drugom dijelu domaćini su imali inicijativu, ali gol kojim je utakmica riješena postigla je Herta.

Dejvi Zelke je nakon kornera ostao sam na drugoj stativi i mirno savladao Gulašija za svoj drugi gol večeras.

Lajpcig je do kraja meča preko Orbana u 68. minutu smanjio rezultat, da bi u sudijskoj nadoknadi Halštenberg pogodio za konačnih 2:3.

Ovo je bilo najefikasnije kolo u jesenjem dijelu šampionata sa ukupno 36 postignutih pogodaka.