ŠPA: Đirona minimalcem do šestog mjesta!

Ekipa Đirone savladala je sa 1:0 Hetafe, u 16. kolu španske LaLige.

Fudbal 17.12.2017 | 14:30
Iz Đirone se vidi Liga Evrope! Nova pobeda Katalonaca u Primeri ovaj put nad Hetafeom - 1:0 (1:0).

Domaći fudbaleri do prednosti su došli u petom minutu, kada je Kristijan Stuani prevario Guaitu.

Prednost poseda bila je na strani gostiju, međutim Đirona je bila konkretnija i na kraju je zasluženo došla do šestog trijumfa u sezoni.

Ekipa iz Katalonije sada je šestoplasirana i nalazi se na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Sa druge strane, Hetafe je deveti sa tri boda manje od Đirone.

Đirona je nastavila sa serijom minimalnih pobeda, a posle Espanjola u prethodnoj rundi u gostima danas je na svom terenu savladala i Hetafe istim rezultatom - 1:0 )1:0).

Junak nove pobede ponovo je bio Kristijan Stuani. Najbolji strelac katalonskog tima je već u petom minutu postigao glavom pogodak odluke, a deveti gol Urugvajca u sezoni bio je dovoljan da se sruši Hetafe koji je možda bio bolji danas, ali nije uspeo da dođe do gola Đirone.

Domaćin se uglavnom branio i uspešno odbranio do kraja utakmice, pa je šestom pobedom u sezoni (drugom vezanom) stigao do pozicije broj šest na tabeli koja garantuje kvalifikacije u Ligu Evrope.

Generalno, gledali smo ne preterano atraktivan duel dva tima, a ni gosti koji su jalovo napadali u većem delu utakmice nisu se proslavili danas. Ipak, ovaj poraz ih neće zabrinuti jer su pristojno ušuškani u sredini tabele sa 20 bodova.