BL: Luka strijelac, Mijat asistent, preokret Dortmunda...

Srpska veza: Luka strelac, Mijat asistent! Fudbaleri Šalkea odigrali su nerešeno sa Ajntrahtom 2:2 u 17. kolu Bundeslige, a jedan od strelaca za Ajntraht bio je i srpski napadač Luka Jović.  Dortmund iz dvojke u keca! ''Milioneri“ su pred zimsku pauzu u Bundesligi teškom mukom stigli do pobjede protiv Hofenhajma, direktnog konkurenta u trci za plasmanom u Ligu šampiona - 2:1 (0:1).  Jović "prvi" na obaraču, prvenac Kelna! Prva pobjeda za Keln, strelac Miloš Jojić. Gaćinović asistirao Joviću za najbrži gol Bundesa ove sezone, ali je Ajntraht ispustio dva gola prednosti. Bajern slavio u Štutgartu. Het-trik Finbogasona za bod Augzburga.

Fudbal 16.12.2017 | 21:30
Za loš start utakmice ekipe koja na tabeli juri Bajern iz Minhena pobrinula su se dvojica Srba, Mijat Gaćinović i Luka Jović.

Ajntraht je poveo već posle 59 sekundi kada je Ante Rebić sa boka ubacio loptu u kazneni prostor, a Mijat Gaćinović je prosledio do Jovića.

Jović je uklizao i poslao je u mrežu za 1:0. Gaćinović je u 66. minutu "prozujao" proed Majera i pokušao da savlada Farmana, lopta se odbila do Halera i on je petom dao gol za 2:0.

Šalke smanjuje dobrim ubacivanjem Burgštalera koji po zemlji sa leve strane centrira za Emboloa u 82. minutu, da bi konačan rezultat u poslednjim sekundama nadkonade od četiri minuta postavio štoper Ajntrahta Naldo. Na terenu se i u dresu Šalkea našao jedan srpski internacionalac, Matija Nastasić koji je odigrao čitav meč.

Šalke posle remija ima 30 bodova, 11 manje od vodećeg Bajerna, dok je Ajntraht sedmi sa 26.

Minhenski Bajern je minimalnom pobedom nad Štutgartom obezbedio povećanje prednosti u odnosu na najbliže pratioce. Ekipa koja se bori za opstanak i nalazi se na 14. mestu pružila je ozbiljniji otpor nego što se očekivalo šampionu Nemačke.

Bajern je mrežu zatresao u 79. miunutu kada je Koman dodao loptu Mileru, a ovaj sa desetak metara savladao golmana Štutgarta.

Štutgart je imao izuzetnu šansu da izjednači u 94. minutu kada je Rafinja skrivio penal, ali je Šadrak Akolo propustio šansu da postigne gol jer mu je Sven Ulrajh odlično odbranio.

Štutgart je posle ovog poraza na 14. mestu sa 17 bodova.

Frajburg je odigrao još jedan interesantan meč sa mnogo golova. Posle pobede i neverovatnog preokreta protiv Kelna igrali su 3:3 sa Augsburgom. Finbogason je postigao het-trik za Augsburg, ali je način na koji je Augsburg došao do boda identičan kao i onaj kako je to uradio Frajburg protiv Kelna.

Augsburg je poveo u prvom minutu, Ganter je u 20. izjednačio, a Petersen je u 48. i 65. preokrenuo i Frajburg je vodio sa 3:1. Finbogason na scenu stupa ponovo u nadoknadi vremena kada sa dva gola vraća bod svojoj ekipi.

Miloš Jojić se našao u ulozi asistenta za Keln u prvoj pobedi "Jarčeva" u Bundesligi. Keln je pobedio tim Volfsburga, a jedini gol je u 67. minutu dao Klemen posle pravovremene lopte srpskog igrača.

Keln je uprkos pobedi i dalje na dnu tabele sa šest bodova, a Volfsburg je 12. sa 19.

Kakvo popodne na terenima Bundes lige!

Na pet mečeva postignuto je 16 golova, čak tri tima "iščupala" su bod u sudijskoj nadoknadi vremena, četvrti je propustio idealnu priliku da uradi isto to, a "fenjeraš" Keln konačno je zabilježio prvu pobjedu!

Šampion Bajern nije izgubio u posljednjem kolu pred zimsku pauzu još od sezone 2001/02 i taj niz nije došao u pitanje ni ovog popodneva u Štutgartu.

Bavarci su slavili rezultatom 0:1 (0:0), a pobjedu i dvocifrenu bodovnu prednost u odnosu na najbliže rivale sačuvao im je u nadoknadi vremena golman Sven Ulrajh, odbranivši penal Kongoancu Akolou!

Prethodno su igrači Bajerna bili pomalo neozbiljni u dvije kontre, propustili su priliku da "ovjere" pobjedu, ali na kraju ipak nisu kažnjeni za to.

Prvo poluvrijeme, po jakoj kiši, završeno je bez golova, iako je bilo dobrih prilika. Slično kao na utakmici protiv Kelna u srijedu, Bajern je imao inicijativu i posjed lopte, ali Rodrigez, Levandovski i Humels nakon "flipera" u šesnaestercu nisu bili precizni.

Štutgart je imao veliku priliku preko Akoloa u 7. minutu, ali je Sven Urljah fenomenalno odbranio.

Bajern je u drugom dijelu nastavio sa dominacijom, a put do tri boda pronašao je Tomas Miler u 79. minutu. Zanimljivo je da Bavarci nisu nikada izgubili utakmicu u Bundesligi kada je Miler bio strijelac.

Ajntraht je u vođstvo došao već u 2. minutu kada su kombinovali Ante Rebić i srpski internacionalci Mijat Gaćinović i Luka Jović.

Hrvat je odlično prihvatio dugu loptu i u šesnaestercu pronašao natrčalog Gaćinovića koji je u petercu uposlio Luku Jovića koji se lijepo snašao i savladao Farmana i postigao najbrži gol u ovoj sezoni Bundeslige.

Ajntraht je golom Sebastijana Alera imao dva gola prednosti, ali su Embolo i Naldo izvukli bod za Šalke koji je neporažen na trinaest uzastponih utakmica.

U posljednjem kolu prije odlaska na zimsku pauzu ekipa Kelna je zabilježila svoju prvu pobjedu, da li će to biti prekasno da bi "jarčeve" gledali u Bundesu i naredne sezone vidjećemo u proljećnom dijelu.

Nadu za "jarčeve" budi činjenica da su u posljednje četiri utakmice u ligi postigli šest golova, dok su u prvih trinaest kola postigli samo četiri.

Asistent za gol Kristijana Klemensa koji je donio prva tri boda za Keln bio je Miloš Jojić.

U preostale dvije utakmice popodnevnog programa Augzburg, tačnije Alfred Finbogason je postigao dva gola u sudijskoj nadoknadi za remi protiv Frajburga.

Dok je u duelu Verdera i Majnca, dvije ekipe koje su ove sezone kombinovano napravile 11 "ozbiljnih" prilika viđeno četiri gola i pravedna podjela bodova.

Dortmund iz dvojke u keca! „Milioneri“ su pred zimsku pauzu u Bundesligi teškom mukom stigli do pobjede protiv Hofenhajma, direktnog konkurenta u trci za plasmanom u Ligu šampiona - 2:1 (0:1).

Nakon što je zbog serije loših rezultata otkaz dobio Peter Boš, a na klupu Borusije uskočio, pomalo neočekivano, doskorašnji strateg „fenjeraša“ Kelna Peter Šteger, „milioneri“ su startovali pobjedom u Majncu (0:2), da bi na subotnjem debiju pred prepunim „Signal Iduna Parkom“ stigli do novog trijumfa.

i to protiv Hofenhajma nakon preokreta! Kladioničarskim rječnikom rečeno, bilo je iz "dvojke u keca"!

BORUSIJA - HOFENHAJM 2:1 (0:1).

Pjevali su navijači domaćina „Zvončići, zvončići“ sa željom da sa tri osvojena boda dočekuju božićne praznike, ali je malo šta u subotu polazilo za nogom „milionerima“ i igra nikako nije bila „za pjesmu“ iako su na kraju ipak uspjeli da zabilježe osmu pobjedu ove sezone.

Dobro su krenuli domaći fudbaleri na početku meča 17. kola, stvorili su preko ukrajinskog napadača Andrija Jarmolenka dvije dobre prilike, ali oba puta nije bilo potrebe za intervencijom golmana gostiju iz Sinshajma Olivera Baumena.

Međutim, gledano "fudbalski" Hofenhajm je danas bio bolji i u najmanju ruku je zaslužio, ako ne pobjedu, a ono barem bod, ali uvijek u fudbalu ne pobjeđuje kvalitetniji tim.

Gosti su već u 20. minutu kaznili početne promašaje Jarmolenka i to iz akcije iz „fudbalskih udžbenika“.

Bio je to mat u tri poteza - po desnoj strani je prošao Turčin Karim Demirbaj, proslijedio do Pavela Kaderabeka, a Čeh na „ziceru“ pronašao egzekutora Marka Uta za 0:1.

Čak su izabranici Julijana Nagelsmana početkom nastavka imali odličnu šansu da praktično „ovjere“ pobjedu nad „milionerima“, međutim, Nadim Amiri se nije snašao iz vrlo povoljne situacije.

Kazna je uslijedila poslije sat vremena susreta na „Signal Iduna Parku“.

Iskupio se Jermolenko za promašaje iz prvog dijela, asistirajući Šinđiju Kagavi na petercu, ali je Japanac oboren uspjevši da izbori jedanaestercac iz kojeg je Pjer Emerik Obamejang postigao svoj 13. ovosezonski pogodak - 1:1.

Očekivala se potom opsada gostujućeg gola, ali Borusija nikako nije ličila na sebe, posebno pred svojim navijačima, pa je Hofenhajm do kraja bio opasniji i možda je mogao i do kompletnog plijena, ali nisu bili precizni Pavel Kaderabek i Karim Demirbaj u nekoliko navrata.

Činilo se da će gosti ipak mnogo zadovoljniji da napuste „Vestfalen“, ali se Kristijan Pulišić u 89. minutu odlično snašao ispred gola gostiju, prevario golmana Baumana i ubacio loptu u mrežu za veliki, ali i srećan trijumf "milionera".

Grk Papastopulos Sokratis je odigrao 179. utakmicu u dresu dortmundskog tima čime je na „vječnoj listi“ kluba stigao legendarnog golmana Jensa Lemana, dok je njegov kolega iz odbrane Borusije, srpski internacionalac Neven Subotić, ušao u igru sa klupe za rezervne igrače u posljednjih nekoliko minuta.