ITA: Udineze tukao Inter, Napoli razbio Torino!

Napoli razbio Torino za vrh Serije A, Ljajić igrao! Fudbaleri Napolija završili su čitav posao protiv Torina u prvom poluvremenu utakmice 17. kola Serije A.  Udineze prvi srušio 'Nerazure'! Fudbaleri Udinezea pobedili su danas Inter u Milanu sa 3:1, u 17. kolu Serije A.  Šamar Interu i to na "Meaci"! "Plavo-crni" izgubili kod kuće kada se malo ko tome nadao.  Hamšik stigao Maradonu, Napoli opet na vrhu! Smena na vrhu Serije A. Ljajić ušao, pa izašao.

Fudbal 16.12.2017 | 21:10
Iznenađenje je najavio Lazanja u 14. minutu utakmice kada je na asistenciju Vidmera doveo Udneze u vođstvo, ali samo dva minuta kasnije kapiten 'Nerazura' Mauro Ikardi poravnava rezultat uhvativši volej u petercu posle centaršuta Kadreve sa desnog krila.

Do odlaska na odmor rezultat se nije menjao iako su Perišić i Kandreva imali dobre prilike da preokrenu rezultat, da bi nakon sata igre gosti ponovo poveli.

Santon je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je na asistenciju VAR tehnologije pokazao na kreč jer je bilo sporno da li je lopta izašla van terena neposredno pre toga. Rodrigo De Paul je bio siguran sa bele tačke, poslavši loptu pod samu prečku.

Tada se domaćin unervozio, da bi u 77. minutu Barak realizovao kontranapad i srušio prvoplasiranu ekipu na tabeli.

Udineze je 11. na tabeli italijanskog prvenstva sa 21 bodom.

Inter je i dalje na čelu sa 40 bodova, ali Napoli i Juventus imaju priliku da ga prestignu posle svojih utakmica 16. kola.

Mančester siti, Barselona i Atletiko Madrid jedine su preostale ekipe u "Ligama petice" bez poraza ove sezone. Posle 18 utakmica (računajući i prošlu sezonu), dogodilo se da i fudbaleri Intera napuste teren pognutih glava.

Udineze je slavio na Đuzepe Meaci 3:1 i doveo u pitanje ostanak "plavo-crnih" na vodećoj poziciji Serije A kada budu odigrane sve utakmice 17. kola.

Gosti su poveli već u 14. minutu preko Kevina Lazanje, ali je Maurio Ikardi izjednačio samo minut kasnije svojim 17. golom u isto toliko mečeva ove sezone. Pomislili su verovatno navijači Intera tada da će se situacija razvijati očekivanim tokom, međutim, borbeni gosti nisu posustali.

Utakmicu je kao mnogo puta ove sezone u Italiji odlučio VAR.

Sporna situacija desila se u 57. minutu, kada je Santon igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija Marijani morao da pogleda video snimak da se uveri da lopta prethodno nije izašla van terena. Pošto je procenio da nije, arbitar je pokazao na belu tačku, a Rodrigo De Paul savladao Handanovića za novo vođstvo gostiju od 61. minuta.

U 77. je Antonin Barag pogotkom završio odlično izveden kontranapad Udinezea i najavio pobednika.

Iako je Inter bio ofanzivniji veći deo utakmice, ekipa Lučana Spaletija ove subote nije bila dovoljno efikasna.

Malo ko je verovao da će lider prosuti bodove kod kuće protiv, do ovog kola, 13-plasiranog tima u ligi, ali i to se dogodilo.

Inter nije blistao u dosadašnjem toku sezone, ali je učinak od 16 utakmica bez poraza bio za svaki respekt. Ipak, nikakvog respekta prema ekipi Lučana Spaletija danas u Milanu nije pokazao Udineze, koji je slavio na Đuzepe Meaci i potvrdio odličnu formu u kojoj se nalazi u poslednje tri nedelje – 1:3 (1:1).

Zebrama je ovo bio četvrti uzastopni trijumf, treći u Seriji A, čime su se probli do sredine tabele, gde im je po kvalitetu tima možda i mesto. Procvat ekipe iz Udina krenuo je onda kada je na klupi seo Masimo Odo, kojeg nije poljuljao poraz od Napolija, već je usledila serija pobeda Peruđa, Krotone, Benevento i konačno Inter.

Seriju golova kompletirao je i Kevin Lazanja, koji je svojim četvrtim uzastopnim pogotkom u potpunosti poremetio koncepciju Interove igre. Ipak, domaćin je ekspresno reagovao, izjednačio preko Ikardija, a onda je delovalo da bi brzo mogao da postavi sve na svoje mesto.

Šansi za potpuni preokret bilo je u prvom poluvremenu, ali kao da su Spaletijeviizabranici baš tada ostali bez energije. Već na početku drugog poluvrmena i kolosalne prilike Lazanje videlo se da Udineze želi da priredi veliko iznenađenje. Tada se isprečio neverovatni Samir Handanović, ali Slovenac nije mogao ništa kod jedanaesterca u De Paula u 61. minutu.

Nerazuri posle toga nisu uspeli da nađu ekspresan način za novi povratak, napadali su uzaludno i prilično neorganizovano, pa je usledio konačni potop nakon prefektnog kontranapada koji je u konačan rezultat pretvorio Antonin Barak.

Napoli razbio Torino za vrh Serije A, Ljajić igrao! Fudbaleri Napolija završili su čitav posao protiv Torina u prvom poluvremenu utakmice 17. kola Serije A.

Napoli je sa 3:1 pobedio tim Siniše Mihajlovića.

Sve je bilo rešeno već posle pola sata jer je prvo Kulibali pogodio u četvrtom minutu posle kornera, Zjelinski je savršeno iskoristio dodavanje Žoržinja u 25, a Hamšik Mertensov pâs iz okreta za 3:0 u 30. minutu.

Jedini gol za Torino je postigao Andrea Beloti u 65. minutu posle kombinacije sa Ademom Ljajićem. Ljajić je poslednjih dana u sukobtu sa trenerom Sinišom Mihajlovićem, nije bio u sastavu u utakmici sa Laciom (3:1), a sada je ušao u 46. minutu umesto Valdifiorija.

Torinu nisu pomogli ni Nijang, ni Edera koji su ušli posle Ljajića pa je Napoli pobedom došao do prvog mesta na tabeli.

Poraz Intera od Udinezea bio je prilika da se Napoli pobedom u Torinu vrati na čelnu poziciju Serije A.

Upravo to su i učinili Napolitanci!

Ekipa Mauricija Sarija savladala je Torino 3:1 i vratila se na vodeće mesto italijanskog prvenstva, sa dva boda više od Intera i četiri od Juventusa, koji ima utakmicu manje.

Siniša Mihajlović uspeo je da sa svojim igračima ostane neporažen uprethodnih osam mečeva, ali je u subotu uveče sa klupe, na kojoj je ostavio Adema Ljajića, posmatrao četvrti poraz Torina u sezoni.

Popularni "bikovi" poklekli su već u 4. minutu, kada je Kulibali posle kornera sa samo četiri metra glavom poslao loptu iza Sirigua.

Bio je to nagovještaj odličnog izdanja Napolija.

U 25. minutu prednost je duplirao Zjelinski, posle lepe asistencije Žoržinja.

U 30. minutu, Marek Hamšik je ispisao novu stranicu istorije kluba podno Vezuva.

Navijači Napolija još od 1. oktobra i pogotka protiv Kaljarija čekali su da se Slovak ponovo upiše u strelce i time izjednači sa legendarnim Dijegom Armandom Maradonom.

Iako je kapiten više puta isticao da ga ne opterećuje postizanje 115. gola za Napoli, pred odlazak u Torino ponenuo je da će biti srećan ako se to dogodi, ali i da "svakako neće nadmaši Maradonu, jer je on sa druge planete".

Odličnu akciju Žoržinja i asistenciju, Hamšik nije mogao da propusti, a priliku da prestigne slavnog Argentinca po broju golova imaće već u utorak u Kupu Italije, kada se Napoli sastaje sa Udinezeom.

Tri gola zaostatka posle prvog dela utakmice, primorali su Mihajlovića da nešto menja, a prvo što je učinio, bilo je uvođenje Adema Ljajića u igru odmah po povratku sa odmora.

Njegovim ulaskom igra Torina je izgledala mnogo bolje i upravo je reprezentativac Srbije započeo akciju za pogodak Belotija kojim su domaći smanjili zaostatak.

Napadač Torina tim golom je konačno prekinuo post dug skoro tri meseca.

"Bikovi", ipak, nisu mogli do iznenađenja protiv raspoloženog rivala koji je imao još nekoliko dobrih šansi, među kojima su i dva gola Kaljehona, koji su poništeni zbog ofsajda.

Da je sve gotovo bilo je jasno deset minuta pre kraja, kada je Torino ostao sa igračem manje, nakon što je Ljajić napustio teren. Srpski reprezentativac nije morao napolje zbog isključenja, već zbog povrede, a pošto je Mihajlović obavio tri izmjene domaći su morali da završe meč sa desetoricom.

Kriza je konačno prošlost za Napoli. Ekipa Mauricija Sarija prekinula je niz od tri utakmice bez pobede u svim takmičenjima, pošto je večeras u Torinu savladala domaće Bikove sa 3:1 i posle kratke pauze ponovo se domogla prvog mesta italijanske Serije – 1:3 (0:3).

Gosti sa juga Italije čitav posao su rešili u prvih pola sata utakmice, kada su postigli sva tri gola. Prvo se u strelce upisao Kulibali, a onda i Zjelinski i Hamšik.

Torino je platio danak lošeg otvaranje utakmice, ekipa Siniše Mihajlovića je tek u drugom poluvremenu počela da liči na sebe, pa je iz te igre stiglo i smanjenje rezultata preko Andree Belotija. Ipak, domaćin nije imao dovoljno snage za potpuni povratak, iako se mnogo trudio, dok je sa druge strane Napoli propustio priliku da iz nekoliko ozbiljnih kontranapa potpuno nokautira domaćina.

Najbliži četvrtom golu bili su Hose Kaljehon i Dris Mertens. Prvom je poništen gol zbog ofsajda, dok je drugi na neverovatan način promašio šut sa gotovo pola metra udaljenosti od gola Salvatorea Sirigua.

Napolitanci imaju idealnu priliku da ostanu prvi do kraja 2017. godine, pošto slede okršaji sa Sampdorijom na San Paolu i Krotoneom u gostima.