FRA: Kneževi gurnuli Sent Etjen u jamu!

Rufije dobio crveni, domaćin popio četiri komada! Zeleni su u potpunom haosu.  Monako silan u Sent Etjenu! Ekipa Monaka slavila je na gostovanju u Sent Etjenu sa 4:0 u 18. kolu Lige 1.

Fudbal 15.12.2017 | 23:21
Ovo su pakleni dani za sve navijače Sent Etjena, a Monako im je večeras dodatno utrljao so na živu ranu. Kneževi su ubedljivo slavili sa 4:0 na stadionu Žofri Gišar u premijernom meču 18. kola Lige 1.

Sent Etjen je upisao čak devetu utakmicu zaredom bez trijumfa u francuskom šampionatu.

Da stvar bude gora, domaćin je utakmicu završio sa desetoricom igrača jer je direktan crveni karton zaradio golmanStefan Rufije u 53. minutu.

On se posle trećeg gola Monaka, a strelac je bio Fabinjo, uneo u lice glavnom sudiji, verovatno mu je i rekao nešto što nije baš bilo za kamere. Arbitar Deleru mu je odmah pokazao put u svlačionicu.

Već posle pola sata sve je bilo gotovo. U trećem minutu Đibril Sidibe je načeo očajne goste, a u 32. minutu Toma Lemar je duplirao prednost.

Konačan rezultat postavio je Balde Kejta u 60. minutu posle asistencije Fabinja. Kneževi su se sada osamostalili na drugom mestu, mada imaju meč više od Liona i Marselja.

Izabranici Leonarda Žardima zabeležili su 12 pobedu u šampionatu i drugoplasirani su sa 38 bodova, šest manje od Pari Sen Žermana.

Sa druge strane, domaći igrači doživeli su osmi poraz i iz 18 odigranih mečeva imaju samo 20 bodova.