ABA: Olimpija „stalna mušterija“ u Laktašima!

Sedma uzastopna pobjeda Igokee nad ljubljanskim „zmajčekima“ u Laktašima prvenstveno zahvaljujući odličnoj partiji Nikole Jevtovića - 86:78 (24:16, 24:16, 24:20, 14:25).

Košarka 15.12.2017 | 22:00
Petu pobjedu ove sezone u ABA ligi zabilježili su košarkaši prvaka Bosne i Hercegovine i to protiv „stalne mušterije“ Petrol Olimpije u Laktašima.

Fantastičnu utakmicu odigrao je sa 25 poena i sedam asistencija krilni centar Nikola Jevtović, koji je bio najzaslužniji za trijumf domaće ekipe. Danilo Šibalić se u pobjedu "ugradio" sa 18 koševa, dok je Malkom Li uknjižio pogodak manje.

U gostujućem taboru Džordan Morgan sa 20 i Devin Oliver sa poenom manje su bili najefikasniji, ali to nije bilo dovoljno da"zmajčeki" izbjegnu sedmi poraz ove sezone u regionalnom takmičenju.

Od samog početka, domaćin je nemetnuo svoju igru, prvenstveno u odbrani i već poslije prvog poluvremena stekao "+16"  (48:32) zahvaljujući "laganim" poenima.

U trećem periodu, prednost je narasla na 20 poena, što ekipa iskusnog Dragana Bajića nije mogla da prokocka u posljednjih 10 minuta, iako su gosti iz Ljubljane uspjeli da koliko-toliko ublaže poraz.

Cibona - Mega (18.00)

Tabela: Budućnost 10-2, Crvena zvezda 9-2, Cedevita 8-3, Zadar 6-6, FMP 5-6, Partizan 5-6, Olimpija (+1)5-7, Mornar 5-6, Mega 4-7, Igokea (+1) 5-7, Cibona 4-7, MZT 2-9.

Parovi 13. kola: MZT - FMP, Partizan - Mornar, Olimpija - Cibona, Cedevita - Zadar, Budućnost - Igokea, Mega - Crvena zvezda.

Izvor: mondo.ba