ABA: Zadar odigrao za Zvezdu i pobijedio Budućnost!

Košarkaši Zadra pobedili su na svom terenu lidera ABA lige sa 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18), u prvoj utakmici 12. kola regionalne lige.  Kraj serije, Budućnost pala u Zadru! Prvoplasirani tim ABA lige doživeo tek drugi poraz ove sezone.

Košarka 15.12.2017 | 20:40
Zadrani su pred svojim navijačima priredili veliko iznenadjenje i uspeli da prekinu seriju Budućnosti od devet uzastopnih pobeda.

Domaćin je dobrom igrom u prvom poluvremenu, posebno u drugoj deonici, došao do dvocifrene prednosti, odnosno 13 poena viška - 34:21. Budućnost je uz dosta muke ipak u trećoj deonici uspela da dođe do preokreta i povede sa 49:43.

Delovalo je u tim trenucima da će ekipa Aleksandra Džikića prelomiti utakmicu u svoju korist, ali je Zadar uspeo da preokrene i na kraju dodje do lake pobede.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džošua Bostik sa 20 poena, dok je jedan manje ubacio Domagoj Vuković.

U ekipi Budućnosti istakao se Kajl Gibson sa 21 poenom, a Nemanja Gordić ubacio je 11.

Budućnost je prva sa 10 pobeda i dva poraza, kao i utakmicom više od Crvene zvezde koja iz 11 mečeva ima devet trijumfa, dok je Zadar četvrti sa skorom 6/6.

Posle devet uzastopnih pobeda i skoro dva i po meseca bez poraza, Budućnost je u Zadru izgubila utakmicu "jadranske" lige.

U dramatičnom meču na "Višnjiku", Dalmatinci su iznenadili lidera i na čelu sa Domagojom Vukovićem zaustavili Podgoričane! Ekipa Aramisa Naglića ostvarila je petu pobedu u poslednjih šest mečeva ABA lige.

ZADAR - BUDUĆNOST 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18)

Ovakvim ishodom, stvorena je šansa Crvenoj zvezdi mts da se u nedelju, pobedom na gostovanju Mornaru, popne na prvo mesto tabele na osnovu bolje koš razlike u odnosu na šampiona Crne Gore.

Više od 4.000 gledalaca videlo je veoma uzbudljiv meč, u kojem je Zadar vodio od prve četvrtine, sa izuzetkom sredine trećeg kvartala, kada je Budućnost na nekoliko minuta preuzela kontrolu.

Prednost Dalmatinaca u drugoj četvrtini išlo je i do "plus 13" (34:21), na šta su gosti iz Crne Gore uspeli da odgovore, ali ne i da smire svoje napade i ruku na liniji penala (14/21). Kajl Gibson postigao je 21 poen, Nemanja Gordić 11, Kajl Lendri osam, ali ništa od toga nije bilo dovoljno da bude produžena serija favorita, koga je uz Vukovića "dokusurio" i Džošua Bostik, strelac 20 poena.

ABA liga, 12. kolo:

Zadar – Igokea 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18)