BL: Istorija za Levu i Riberija, Šalke ne posustaje!

Bajern su mučio sa Kelnom, Jojić igrao 90 minuta! Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su pred domaćom publikom Keln sa 1:0 u 16. kolu Bundeslige.  Efikasno veče u Bundes ligi.  Tri štopera, četiri beka, dva zadnja vezna i - Keln je protiv Bajerna prošao kao na Marakani! Šalke je drugi. . . ! Svi domaćini u Bundesligi danas pobedili. . .  Mark Ut je "klač" za Hofenhajm ove sezone! U prvom meču večerašnjeg programa Bundeslige Hofenhajm je kao domaćin savladao Štutgart.

Fudbal 13.12.2017 | 23:30
Izabranici Jupa Hajnkesa ostvarili su teže nego šti se očekivalo pobedu, s obzirom da je Keln poslednjeplasirana ekipa sa samo tri boda.

Odlučujući gol na meču postigao je Robert Levandovski u 60. minutu. Miler je sjajno spustio loptu Poljaku kojem nije bilo teško da savlada Horna.

Do kraja meča Keln je imao priliku u 87. minutu da dođe do izjednačenja, međutim Starke je sprečio šok na "Alijanc areni".

Minhenski klub suvereno drži prvo mesto Bundeslige, pošto imaju 38 bodova iz 16 utakmica, dok je Keln ostao zakucan za dno sa samo tri boda.

Srpski fudbaler Miloš Jojić igrao je svih 90 minuta u porazu "Jarčeva".

Ekipa Šalkea savladala je sa 3:2 Augsburg u 16. kolu Bundeslige. Srpsi igrač Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za Šalke.

Posle 47 minuta igre domać igrači imali su dva gola prednosti (Di Santo 44, Burgstaler 47), međutim Augsburg se nije predavao i do 79. minuta uspeo je da izjednači (Saubi 64, Gregoriš 89p).

Ipak, polse samo četiri minuta igre dosuđen je penal za Šalke. Kaliđuri je bio precizan, pa je tako ekipa trenera Tedeska došla do važnog trijumfa.

Fudbaleri Herte pobedili su sa 3:1 Hanover, a najzaslužniji je bio iskusni Salomon Kalu koji je postigao dva gola u prvom poluvremenu (18, 45). Minimalnim rezultatom slavili su Hofenhajm i Bajer Leverkuzen.

Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je 90 minuta u porazu Verdera od Bajera.

Rekordni 366. nastup u svim takmičenjima za Franka Riberija, najviše za jednog stranca u istoriji giganta sa "Alijanc Arene", i ulazak Roberta Levandovskog u deset najboljih strelaca u istoriji Bundes lige navijači Bajerna su proslavili pobedom.

Keln sa ovim rezultatom može da bude zadovoljan, pošto je opsada njihovog šesnaesterca trajala 83 odsto vremena.

Bajern - Keln 1:0 (0:0)

Boateng je lepo prebacio odbranu Kelna i pronašao Milera koji je ostavio povratnu za Levanodskog, a Poljak je u svom stilu bio nemilosrdan za svoj 166. gol kojim se probio u prvih deset na večnoj listi Bundes lige.

Augzburg je pre ovoga meča na šest gostovanja osvojio samo jedan bod an "Feltins Areni". Bili su blizu da osvoje još jedan, ali zadnju reč je imao Danijel Kaliđuri.

Šalke je na "Feltins Areni" ispustio vođstvo od dva gola razlike, ali ipak produžio seriju bez poraza na 12 utakmica, što im je najduži niz u poslednih 11 godina.

Šalke je u vođstvo doveo Franko di Santo u 44., dok je Gvido Burgštaler u 47. minutu odveo "kraljevsko plave" na dva gola razlike.

Mnogi treneri godinama tvrde da je to "najteži" rezultat, a večeras su za to dobili snažan argument. Augzburg je smanjio zaostatak u 64. minutu preko Brazilca Franciska Kaibua, dok je poravnanje donio Gregotić u 79. minutu sa bele tačke.

Veliko slavlje za Šalke donio je Kaliđuri u 83. minutu, takođe sa bele tačke.

Matija Nastasić je kao deo odbrane "kraljevsko plavih" proveo svih devedeset minuta na terenu.

Zanima vas kako bez 15 igrača na Bajern? Evo Keln je večeras imao pokaznu vežbu na Alijanc areni. Bio je to recept kako se ne obrukati protiv Hajnkesove mašine u situaciji kada valjano ne možete ni trening da odradite ophrvani povredama, a kamoli da ljudski sastavite tim za gostovanje u Minhenu. Na kraju samo 1:0 za bivšeg, aktuelnog i budućeg šampiona...

Bavarci su do tri boda došli ozbiljno se namučivši. Odlučio je gol Roberta Levandovskog, ali bez lucidnog dodavanja glavomTomasa Milera ništa od toga ne bi bilo. Imali su domaći mnogo prilika i poluprilika... Jednostavno, kada devet igrača konstatno stoji iza lopte jako je teško probiti taj bunker. Čak i kada igrate sa dva krila, dva polušpica i Levandovskim...

(Na poluvremenu Hajnkes je izveo Tolisoa i Vidala, a uveo Komana i Hamesa)

A baš dobro se zabunkerisao Štefan Rutenbek. Verovali ili ne, on je na teren poslao tri štopera i četiri beka?! Plus dvojicu zadnjih veznih. Ne zato što je to želeo, već zato što drugačiji tim nije mogao da sastavi. Tako mu je levi bek Lukas Klinter igrao u samom špicu napada, dok su Olkovski i Hardverker izigravali krila. Ofanzivan je bio još samo našMiloš Jojić.

I u takvoj situaciji Keln je u 88. minutu imao sjajnu šansu da preko Klintera stigne do boda. Izigrao je dvojicu defanzivaca domaćina bek gostiju, namestio se i tukao odlično, ali veteran Tom Štarke čudesno je intervenisao...

I u ostalim utakmicama večeras domaćini su bili neumoljivi. Leverkuzen i Hofenhajm doduše po 1:0, a najviše uzbuđenja bilo je u Gelzenkirhenu, gde je Šalke tukao Augzburg sa 3:2. Gosti iz Bavarske vratili su se posle 0:2 golovima Kajubija i Gregoriča, međutim, došao im je glave penal Kaliđurija u 83. minutu. Sjajan gol dao je Franko Di Santo, petom za 1:0 u 44. minutu...

Mark Ut je "klač" za Hofenhajm ove sezone! U prvom meču večerašnjeg programa Bundeslige Hofenhajm je kao domaćin savladao Štutgart.

Hofenhajm i Štutgart su u posljednjih šest međusobnih utakmica postigli 28 golova, večeras samo jedan.

Gol vrijedan tri boda postigao je Mark Ut, kojem je to peti gol nakon 75. minuta ove sezone.

Ekipa Julijana Nagelsmana večerašnji program Bundeslige čeka na trećem mjestu.

Hofenhajm - Štutgart 1:0 (0:0)

Tim Julijana Nagelsmana je u cijeloj prošloj sezoni zabilježio četiri poraza, a porazom u prošlom kolu od Hanovera su izjednačili taj skor pa su ovaj meč, protiv ekipe koja nema pobjedu u gostima ove sezone, vidjeli kao idealnu priliku za povratak na pobjednički kolosijek.

Štutgart je odigrao odlično prvo poluvrijeme, izbjegli su "zamke" koje im je pripremio Julihan Nagelsman i još uspjeli da stvore par dobrih prilika.

Hofenhajm je imao tri odlične prilike u kojima je svaki put učestvovao bivši "đak" Štutgarta Serž Gnabri. Mladi njemački reprezentativac je najbolju priliku imao sredinom poluvremena kada je sjajno " prodao tunel" Badštuberu ali je loptu poslao pored desne stative.

U drugom poluvremenu mladi njemački stručnjak je "bacio kocku" i u igru uveo ofanzivno orijentisane Andreja Kramarića i Adama Szalaija što je balans utakmice premjestilo na polovinu Štutgarta.

Hofenhajm je do zasluženog vođstva, vrijednog tri boda, došao preko Marka Uta u 81. minutu. Pokušaj Pavela Kaderabeka je očišćen sa linije ali je lopta pogodila stativu i našla put do Čeha koji je na petercu pronašao Uta koji je bio siguran za svoj osmi gol, zanimljivo peti nakon 75. minuta ove sezone.