SP: Norvežanke i Rumunke ne staju, nazire se "kostur"!

Rukometašice Norveške nemaju namjeru na napuste svjetski tron, dok Kristina Naegu predvodi odličnu selekciju Rumunije.

Ostali sportovi 08.12.2017 | 09:00
Norveška definitivno želi da stigne Rusiju na listi najuspješnijih reprezentacija na svjetskim prvenstvima za žene!

Aktuelne svjetske (i evropske) šampionke žele do svoje četvrte titule na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, a to su potvrdile odličnim igrama u grupnoj fazi.

Norvežanke su u četvrtak uveče savladale Češku rezultatom 34:16 (20:7) i tako zadržale maksimalan skor u Grupi B.

Posljednja žrtva ekipe Torira Hergeirsona, stručnjaka koji je „iskovao“ devet norveških medalja na velikim takmičenjima, od kojih šest zlatnih, bila je selekcija Češke.

Čehinje su pale već u prvih 30 minuta nakon kojih je Norveška stigla do ubjedljivih 20:7.

Svjetske šampionke su u nastavku „podigle ručnu“ i čuvale snagu za posljednje kolo grupne faze, a potom i ono pravo – nokaut fazu. Norvežanke su prve u grupi B, ali prate ih Šveđanke, koje bi pobjedom u međusobnom duelu u posljednjem kolu mogle preuzeti tu poziciju, međutim, Norveška je veliki favorit.

Maksimalan učinak nakon četiri kola ima i Rumunija.

Predvođene najboljom igračicom svijeta Kristinom Naegu reprezentativke Rumunije stigle su do četvrte pobjede na šampionatu u Njemačkoj ali mnogo teže nego što se očekivalo.

Rumunija je na kraju slavila 27:24, ali nakon velike borbe i vođstva afričke selekcije u većem dijelu meča.

Tek serijom 3:0 Rumunke su izjednačile na 13:13, ali je Angola u nastavku ponovo stigla do prednosti koju je držala do 23:22, a onda – potop. Serijom 4:1 u posljednjim minutama meča Rumunija je stigla do pobjede 27:24, a meč je pogotkom zaključila najbolja igračica svijeta – Kristina Naegu.

Mnogo uzbudljivije bilo je na meču Španije i Francuske koji je na kraju završen i najpravednijim rezultatom – 25:25.

Špankinje su imale „plus četiri“ u prvom, a Francuskinje u drugom poluvremenu, pa i jedne i druge mogu biti zadovoljne podjelom bodova. Karmen Martin u posljednjim sekundama meča pogodila je sa sedam metara za izjednačenje.