SP: Za početak - 43 gola Srpkinja!

Naše najbolje rukometašice efikasno počele učešće na Svetskom prvenstvu.  Srbija startovala sa +20, u nedelju novi "trening"! Ženska rukometna reprezentacija Srbije startovala je pobedom na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto je sa 43:23 pobedila selekciju Kine.  ŠOK: Korejanke zaustavile Holandiju! Rukometašice Južne Koreje napravili iznenađenje u prvom kolu Svjetskog prvenstva pobijedivši jednog od glavnih favorita za titulu, selekciju Holandije. Japanke iznenadile Brazilke.

Ostali sportovi 02.12.2017 | 21:15
Srbija se nalazi u grupi D sa selekcijom Nemačke, Kameruna, Holandije, Južne Koreje i Kine.

Naše rukometašice krenule su furiozno i već posle devet minuta igre imale prednost od 8:1. Srbija je kažnjavala svaku grešku, a kontre su posebno dobro trčale Šlezak-Krpež i Radosavljevićeva.

Kina je uhvatila malo ritam u drugom delu poluvremena, međutim, pred kraj prvih 30 minuta Srbija je ponovo ubrzala i stigla do maksmilanih +10.

Golom Sanje Damjanović, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 21:11.

U nastavku meča gledali smo razne postave Srbije, selektor Ljubomir Obradović je "mešao karte", što se takođe pokazalo kao dobro.

Dominirala je naša pivotkinja Dragana Cvijić koja je bila nerešiva enigma za Kineskinje. Na kraju, Srbija je slavila sa 43:23 i tako Svetsko prvenstvo krenula sa pobedom.

Najefikasnije su bile Šlezak-Krpež i Damjanović sa po sedam golova, Radosavljević je postigla pet, dok su Cvijić, Pop-Lazić i Obradović postigle četiri.

Naše rukometašice se u drugom kolu sastaju sa Kamerunom, a meč je na programu u nedelju od 14 časova.

Svetsko prvenstvo počelo je mirno za srpske rukometašice.

Izabranice Ljubomira Obradovića bez problema su pobedile u duelu protiv Kine i "otvorile" veliki turnir upisanim bodovima.

Najbolja srpska igračica Andrea Lekić pridružila se ekipi u petak, ali nije bilo potrebe da nastupi u prvom kolu, s obzirom na to da još nije potpuno zalečila povredu ramena.

Andrea je sa klupe odgledala kako njene saigračice rutinski ostvaruju prvi trijumf:

SRBIJA - KINA 43:23

Katarina Krpež Slezak (na slici) bila je sa devet golova najefikasnija igračica utakmice, u kojoj se pitanje konačnog ishoda nije ni postavljalo. Ona je najčešće pogađala i tokom priprema i očigledno je doputovala u Lajpcig u odličnoj formi. Gol manje od nje postigla je Sanja Damnjanović - osam.

Naredni izazov Srpkinje će imati u nedelju, kada će od 14 časova igrati protiv Kameruna. Potom će u utorak zaigrati protiv domaćina, Nemačke.

SRBIJA - KINA 43:23 (21:11)

Arena Lajpcig

Gledalaca 1.352

SRBIJA: Tomašević 11 odbrana, Čolić sedam odbrana, Radosavljević 5, Krpež Šlezak 8 (1), Lekić, Števin 1, Lavko 1, Damnjanović 8(1), Nikolić 2, Radojević T 3, Pop Lazić 4, Radojević D 2, Obradović 3, Stoiljković 2, Dmitrović

KINA: Ksaua šest odbrana, Juru tri odbrane, Haia 2, Čenčen, Bagu 2, Ksaking 1, Ru 2, Nana 1, Juanjuan 2, Ven, Ksaomi 9, Menguin 2, Ženveng, Mengmeng, Cingcing

ŠOK: Korejanke zaustavile Holandiju! Rukometašice Južne Koreje napravili iznenađenje u prvom kolu Svjetskog prvenstva pobijedivši jednog od glavnih favorita za titulu, selekciju Holandije. Japanke iznenadile Brazilke.

Reprezentacija Holandije uz branioce trofeja, Norvešku, glavni je favorit za titulu svjetskog prvaka, ali su šampionat u Švedskoj počele loše.

Finalistkinje prošlog svjetskog i evropskog prvenstva poražene su u Lajpcigu rezultatom 24:22 u meču Grupe D, u kojoj Srbija nakon prvog kola drži prvo mjesto.

Južna Koreja jeste jedina neevropska zemlja koja je osvajala titulu Svjetskog prvaka, ali bilo je to davne 1995. godine i malo ko se nadao da današnja selekcija može do pobjede protiv Holandije koja je posljednjih godina u vrhu svjetskog rukometa.

Ipak vjerovale su igračice u plavim dresovima i nakon vođstva Holandije 9:7 sa četiri vezana gola preokrenule na 11:9 u 22. minutu meča.

Holanđanke se nisu oporavile od ovog šoka i Korejanke su na odmor otišle sa tri gola prednosti.

Vicešampionke Evrope i svijeta su se presabrale u svlačionici, i u  42. minutu vratile egal – 17:17, da bi potom preokrenule na 19:17 i činilo se da će stvari doći na „svoje“.

Korejanke međutim nisu odustajale od toga da na otvaranju šampionata naprave dobar rezultat i serijom 5:0 stigle na 22:19, a onda do kraja sačuvale ovu prednost za konačnih 24:22.

Iznenađenja je bilo i u ostalim grupama pa su tako reprezentativke Slovenije upisale minimalnu pobjedu nad Francuskom 24:23 u Grupi A, a Poljska je u Grupi D sa 33:30 savladala Švedsku.

Debakl na startu šampionata u Njemačkoj doživjele su i Brazilke. Prvakinje svijeta sa šampionata 2013. u Srbiji su remizirale 28:28 sa Japanom, ali su sve do posljednjih sekundi bile na rubu poraza od selekcije Japana, kojoj je najbolji plasman na svjetskim prvenstima u posljednje dvije decenije – 14. mjesto.

Japanke su na poluvremenu vodile 15:12 i u nastavku svo vrijeme imali prednost od tri, pa i četiri gola, ali su Brazilke u posljednjim trenucima sa dva vezana gola uspjele da izjednače na konačnih 28:28.

Tabela: Rusija 2, Crna Gora 2, Brazil 1, Japan 1, Danska 0, Tunis 0

Plasman u sledeću fazu izboriće četiri najuspešnije ekipe iz svake grupe od četiri grupe.

Izvor: mondo.rs/B92/mondo.ba