SP - rukomet: Njemice bez milosti na startu!

Rukometašice Njemačke na otvaranju Svjetskog prvenstva sa ubjedljivih 28:15 savladale Kamerun.

Ostali sportovi 02.12.2017 | 09:45
Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene u Njemačkoj počelo je u petak uveče pobjedom domaćih rukometašice nad Kamerunom - 28:15.

Njemice nisu imale milosti u duelu Grupe D, u kojoj igra i reprezentacija Srbije.

Pred ispunjenom Lajpcig Arenom Njemice su silovito krenule i praktično riješile meč nakon prvih 15 minuta kada su stigle do prednosti 9:2.

Kamerunke su uzvratile mini-serijom 3:0, ali je prednost od pet golova (12:7)  nakon prvih 30 minuta bila dovoljan motiv da u nastavku krenu još čvršće i u 39. minutu meča razlika postala je dvocifrena – 19:8.

Samo par minuta kasnije sve je bilo definitivno gotovo – Njemice su povele 23:9 i bilo je jasno da će rukometašice Kameruna doživjeti ubjedljiv poraz.

U konačnoj pobjedi 28:15 kapiten Njemačke Ana Lerper stigla je i do jubileja – 400. gola u dresu reprezentacije.

U Grupi D takmiči se i reprezentacija Srbije, koja će premijerni nastup na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj imati u subotu od 15.30 časova, a protivnik će joj biti reprezentacija Kine.

Posljednji par prvog kola u ovoj grupi čine Holandija i Južna Koreja, a osim ovog meča u subotu se igraju i svi preostali mečevi prvog kola u grupama A, B i C.

Selektor Srbije Ljubomir Obradović na SP u Njemačkoj može ponovo da računa na kvartet iz „srebrne“ generacije - Sanju Damnjanović, Andreu lekić (oporavlja se od povrede ramena), Draganu Cvijić i Katarinu Tomašević.

Titulu svjetskog prvenstva brani Norveška, a uz nju najveći favorit za trofej je finalista sa prošlog SP, reprezentacija Holandije.