LŠ: Dinamo potopio odličnog Partizana!

Moskovski sastav pobedio crno-bele u 3. kolu Lige šampiona 14:10. Partizan se odlično držao tri četvrtine.  Partizan bio hrabar, ali Dinamo slavio na Banjici! Ruski klub u poslednoj četvrtini osigurao pobedu - 14:10.

Ostali sportovi 29.11.2017 | 20:30
Ništa od evropskog prvenca Partizana ove sezone. Crno-beli su na bazenu na Banjici izgubili od moskovskog Dinama sa 14:10 (2:2, 4:3, 4:4, 4:1) u utakmici trećeg kola A Lige šampiona.

Crno-beli pružili su veliki otpor Dinamu, koji ove godine pretenduje za osvajanje Lige šampiona. Gotovo tri i po četvrtine Partizan je imao samo gol zaostatka, ali je mladi beogradski tim ipak posustao i na kraju upisao treći poraz.

Dinamo je do pobede predvodio Dmitri Kolod sa tri gola, dok su, Gavril Subotić. Igor Bičkov, Igor Nagaev i Nikolaj Lazarev dodali po jedan manje, a Duško Pijetlović postigao je jedan.

U ekipi Partizana najefikasniji bio je Filip Janković sa dva gola, a po jedan su postigliĐorđe Vučinić, Nikola Lukić, Djordje Lazić, Marko Janković, Marko Manojlović, Nikola Radonjić, Aleksandar Andrejević i Srdjan Aksentijević.

Partizan je poslednji, osmi u Grupi A sa tri poraza, dok je Dinamo drugi sa dva trijumfa i jednim porazom.

Partizan je doživeo i treći poraz u Ligi šampiona i posle tri odigrana kola u Grupi A zauzima poslednje osmo mesto.

Ali...

Najmlađi sastav elitnog takmičenja nije razočarao. Naprotiv.

Dinamo iz Moskve pobedio je na Banjici 14:10 (2:2, 4:3, 4:4, 4:1), međutim sve do poslednje četvrtine "parni valjak" je rezultatski bio za petama Rusima.

Strelci za Partizan bili su Filip Janković, koji je postigao dva gola, odnosno po jedan Đorđe Vučinić, Nikola Lukić, Đorđe Lazić, Marko Janković, Aleksandar Andrejević, Marko Manajković, Nikola Radonjić i Srđan Aksentijević.

Najefikasniji igrač meča bio je Dmitri Kolod sa tri postignuta gola. Nikola Rađan se nije upisao u strelce, Duško Pjetlović je jednom prevario golmana Partizana, dok je Gavril Subotić postigao dva gola.