ITA: Veče kada je pogađao i "ko nikada nije"!

Bolonja posle preokreta savladala Veronu 3:2 u poslednjem meču 13. kola Serije A. Svih pet golova postigli igrači koji mesecima, pa i godinama nisu zatresli mrežu.  Ludnica u Veroni: Pet golova, totalni preokret za dva minuta i sjajni Verdi! Bolonja prekinula niz od četiri poraza.

Fudbal 20.11.2017 | 23:50
Pred duel Verone i Bolonje bilo je jasno da će (bar) jedna ekipa prekinuti seriju od četiri uzastopna poraza.

Nakon uzbudljivih 90 minuta igre i preokreta u samo dva minuta bila je to Bolognja, koja je na Bentegodiju slavila rezultatom 3:2 i upisala petu pobedu ove sezone.

Ono što se nije znalo pred ovaj duel dve ekipe u vrlo lošoj formi je da će konačno proraditi igrači od kojih se to najviše očekuje. Ili možda najmanje.

Golgeterski post prvi je prekinuo Alesio Ćerći. Fudbaler koji nije postigao gol na poslednjih 11 utakmica u 12. minutu konačno je obradovao svoje navijače.

Ćerći je dobro skočio i šutirao glavom, a lopta je na putu do mreže zakačila i Krafta, koji je bio pomalo uzdrman jer je samo nekoliko sekundi ranije ležao na travi.

Bio je to njegov prvi gol još od pretprošle sezone, s obzirom da je prošle sezone u dresu Atletiko Madrida na terenu proveo samo 14 minuta! Prethodni put zatresao je mrežu 13. marta 2016. kada je bio dvostruki strelac za Đenovu protiv Torina.

Gostima iz Bolonje trebalo je samo deset minuta da dođu do poravnanja, a gol za 1:1 postigao je napadač Matija Destro.

I on će pamtiti ovo veče jer je prekinuo post od čak deset utakmica, koji traje od prošle sezone i duela sa Peskarom, kada je poput svog kolege bio dvostruki strelac.

Ako su Ćerći i Destro zadovoljni zbog postignutih golova, šta tek reći za Martina Kaseresa, koji je u ponedjeljak uveče dokazao da broj 13 ne mora da bude nesrećan!

Defanzivac Verone je u svojoj 13. profesionalnoj sezoni, u 13. kolu Serije A postigao 13. gol u karijeri!

I ovo je bio gol nakon duuuuuugo vremena. Pre gola protiv Bolonje, Urugvajac je poslednji put zatresao mrežu pre skoro tri godine, tačnije 11. januara 2015. Kaseres je tada dao gol Napoliju u dresu Juventusa, a u međuvremenu je igrao i za Sautempton.

Činilo se da će Verona stići do druge pobede ove sezone, međutim, Bolonja je u razmaku od samo dva minuta stigla do potpunog preokreta.

Pre dva meseca Nigerijac Ordži Okvonkvo je ušao u igru protiv Sasuola i jedinim pogotkom doneo pobedu Bolonji, a u ponedjeljak uveče ponovo je bio džoker Roberta Donadonija i poravnao na 2:2. Igrao se 74. minut.

Samo dva minute kasnije Bolonja je stigla do potpunog preokreta.Godfred Donsah matirao je Nikolasa za 3:2, postigavši svoj drugi gol ove sezone, nakon pogotka Beneventu u drugom kolu Serije A odigranom u avgustu.

Nakon pobede nad Veronom ekipa Bolonje sa osvojenih 17 bodova drži destu poziciju na tabeli, dok je Verona pretposlednja sa samo šest bodova iz 13. kola.

Sudar dva loša doneo je pobedu Bolonje protiv Verone. I to kakvu na stadionu Mark Antonio Bentegodi! Samo dva minuta bilo je potrebno gostima da naprave veliki preokret i posle četiri vezana poraza konačno osete slast trijumfa - 3:2 u poslednjoj utakmici 13. kola Serije A.

Arhitekta preokreta u završnici meča bio je Simone Verdi koji je namestio dva gola, a direktni izvođači radova, odnosno strelci bili su afrički fudbaleri.

Prvo je Orđi Okvonkvo u 74. minutu sjajno reagovao glavom na petercu domaće ekipe, a dva minuta kasnije Godfred Donsah je pokazao kako precizan šut ima i sa ivice kaznenog prostora pogodio je donji desni ugao.

A nije delovalo da će tako da bude. Odnosno, posle prvog poluvremena navijači Verone su se ponadali da bi njihov tim mogao da prekine seriju od četiri poraza u prvenstvu.

Alesio Ćerći je u 12. minutu doveo Veronu u vođstvo, takođe udarcem glavom, ali je 10 minuta kasnije izjednačio još jedan bivši reprezentativac Italije, Matija Destro. Ovaj obračun nekadašnjih članova raznih velikih klubova zaokružio je Martin Kaserespogotokom u 33. minutu.

Potom su na scenu u nastavku utakmice stupili Donsa, Okvonkvo i “paker” Verdi.