PL: Stouk dvaput vodio, Brajton dvaput stizao!

Fudbaleri Brajtona i Stouka igrali su večeras nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici 12. kola engleske Premijer lige.  Premijer liga zabavna i posle vikenda! Uzbudljiv meč završio je 12. kolo. Četiri gola, dva vođstva Stouka i dva izjednačenja Brajtona.  Brajton i Stouk 2:2, svi pričaju o Krauču! Veteran ušao u istoriju Premijer lige. . .

Fudbal 20.11.2017 | 23:40
Utakmica između Brajtona i Stouka donela je dosta uzbuđenja. Gosti su dvaput imali prednost, ali je Brajton oba puta uspeo da se vrati i na kraju dođe do boda.

Stouk je poveo golom Maksima Čupo-Motinga u 28. minutu, da bi izjednačenje Brajtonu doneo Paskal Gros u 44. Gosti su u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela igre ponovo stigli do prednosti, a strelac je bio Kurt Zuma.

Konačan rezultat postavio je Hose Iskierdo u 60. minutu. Brajton je deveti sa 16 bodova, dok je Stouk 15. sa 13 bodova.

Za kraj kola - odličan meč na "Amerikan ekspres komjuniti stadionu".

BRAJTON - STOUK 2:2 (1:2)

Ekipa Marka Hjuza dva puta je sticala vođstvo, golovima Žan Erika Čupo Motinga u 28. minutu i Kurta Zume u nadoknadi prvog dela, ali su domaći obe prednosti poništili, pogocima Paskala Grosa u 44. minutu i Hozea Iskerda u 60. minutu.

Odlični Đerdan Šaćiri pokazao je da je jedan od vođa Stouka, a u 73. minutu ustupio je mesto Piteru Krauču, koji nije uspeo da i treći put donese prednost gostima. Domaći su, sa druge strane, takođe imali svoje prilike, ali im neće preteško pasti to što nisu pobedili, jer su ipak produžili niz bez poraza na pet utakmica.

I Hjuzov tim tamođe ima svoj niz, koji je večeras produžen na tri utakmice bez poraza.

U uzbudljivoj noći u Saseksu Brajton je sačuvao svoje deveto mesto na tabeli, a Stouk se zadržao na i dalje relativno mirnom odstojanju od četiri poena iznad zone ispadanja.

Između Šaćirijeve asistencije za 1:0 i izjednačujućeg gola nemačkog veziste, koji igra prvu sezonu van domovine, u prvi plan je stupio i sudija Li Mejson, odlukom na ne dosudi penal za Brajton posle starta kapitena Stouka Rajana Šoukrosa na Glena Mareja. Englez je ostao nem, iako se stekao utisak da je bilo razloga da pokaže na belu tačku, što je rekao i iskusni defanzivac posle utakmice.

"Mislim da sudija nije imao pravi ugao. Verovatno jeste bio penal", izjavio je kapiten Stouka.

Ekipe su otišle na pauzu sa prednošću Stouka, stečenom udarcem glavom Zume za 1:2, a Brajton je odgovorio na isteku sata igre, udarcem svog najskuplje plaćenog pojačanja u istoriji (15,2 miliona evra) za konačnih 2:2.

Bilo je i posle tog gola borbe, želje da se pobedi, ali ne i nervoze kada je Mejson odsvirao kraj. Bio je ovo zanimljiv ponedeljak i zanimljivo kolo Premijer lige.

Poslednju ligašku utakmicu Brajton i Stouk odigrali su pre 11 godina; nerešeno nije bilo punih 35 leta, a evo večeras pravi mali rafal u selu Falmer i 2:2 na zatvaranju 12. kola engleske Premijer lige.

Brajton je sanjao o skalpu Stouka, jednog od najslabijih gostiju lige, a sve posle dva uzastopna remija pred svojim navijačima, međutim momci Marka Hjuza bili su bliži celom plenu. Stouk je dva puta vodio i dva puta uspevao da prokocka prednost.

Doskorašnji fudbaler Šalkea Erik Čupo Moting doneo je vođstvo gostima. Izjednačio je fudbalski "najpismeniji" igrač Brajtona - Paskal Gros, koji je još jednu dobru partiju krunisao četvrtim pogotkom u sezoni, a novu prednost Stouku doneo štoper Kurt Zuma. Igrala se nadoknada prvog dela...

Brajton je uspeo da se oporavi od tog šoka i preko Hozea Iskijerda dođe do konačnih 2:2.

Jedan od zanimljivijih i bitnijih detalja dogodio se u 73. minutu susreta. Tada je igru napustio asistent kod drugog gola gostiju Đerdan Šaćiri i na travu kročio Piter Krauč. Istog momenta visoki 36-godišnji napadač ušao je u istoriju Premijer lige kao fudbaler koji je najviše puta ušao u igru otkako je formirano ovo takmičenje - to mu je bio 143. ulazak sa klupe.

Na njegovu žalost, ovaj zanimljiv podatak nekadašnji golgeter Liverpula nije uspeo da oplemeni golom...