EP do 21: Marinovićevi "zmajići" se igrali u Velsu!

Sjajna igra U-21 reprezentacije BiH i visoka pobjeda u gostima protiv Velsa 4:0 (1:0)!

Fudbal 11.11.2017 | 12:00
Reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godine, koju sa klupe predvodi Vinko Marinović, ostvarila je drugi uzastopni, a ukupno treći trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2019. godine u Italiji.

"Zmajići" su u Bangoru odigrali sjajan meč i deklasirali domaću selekciju Velsa 4:0 (1:0)!

U 26. minutu mrežu domaćih pogodio je Amer Gojak i tako krunisao nadmoć bh. tima, koji je tokom prvog poluvremena pokazao da je daleko bolji rival. Početkom nastavka Gojak je svojim drugim golom najavio ubjedljiv trijumf bh. tima.

Velšane su do kraja dokusurili Marijan Čavar i Luka Menalo.

VELS - BIH 0:4 (0:1)

VELS: Piling, Koks, Dasilva (46. Dejvis), Pul, Rodon, Mefam, Tomas (62. Matondo), Smit, Roberts, Vilson, Heris (72. Broudhed). Selektor: Robert Pedjž.

BIH: Trkulja, Čivić, Mihojević, Radeljić, Todorović, Demirović, Gojak, Ćavar (84. Mustedanagić), Menalo (78. Memija), Jukić (61. Kuzmanović), Lončar. Selektor: Vinko Marinović.

Nakon trijumfa u prošlom kolu protiv favorizovanih Portugalaca (3:1), tim Vinka Marinovića sa  večerašnja tri boda iz Velsa preuzeo je drugu poziciju u kvalifikacionoj grupi 8, koja može donijeti plasman u narednu rundu.

U drugom večerašnjem meču grupe 8 Rumunija i Portugal remizirali su 1:1.