O'Saliven osvojio 29. titulu!

Britanac Roni O'Saliven osvojio je Otvoreno prvenstvo Engleske u snukeru, pošto je u finalu u Barnsliju pobedio sunarodnika Kajrena Vilsona sa 9:2.

Ostali sportovi 23.10.2017 | 11:45
Petostruki svetski šampion je s dobrom igrom tokom celog turnira nastavio i u finalu. Posle prvog dela meča vodio je sa 6:2, a u večernjem delu programa osvojio je preostala tri frejma. On je u finalu imao 98 odsto uspešnosti, a na turniru je napravio 12 trocifrenih brejkova.

O'Saliven je osvojio prvu titulu posle 20 meseci koja se boduje za svetsku rang-listu, a ukupno 29. u karijeri i izjednačio se na drugom mestu večne liste sa Džonom Higinsom. Prvi je sedmostruki svetski prvak Stiven Hendri sa 36 titula.

O'Saliven će osim trofeja "Stiv Dejvis" osvojiti i 70.000 funti, a Vilson 30.000.