PL BiH: U Mostaru ''gorilo'', Sarajevo pobijedilo!

Prekid u Mostaru - Dron sa zastavom Herceg-Bosne! Incidenti obilježili derbi Zrinjski - Sarajevo u Mostaru. "Gorilo" u Mostaru! Burni derbi 12. kola Premijer lige BiH pripao je fudbalerima Sarajeva koji su kao gosti savladali Zrinjski sa 3:1 i tako ponovo vratili neizvjesnost u prvenstvo.

Fudbal 21.10.2017 | 21:20
Burno u Mostaru!

Tim sa "koševa" je slavio u derbiju kola, koji je dva pute prekidan. Zbog naleta drona koji je nosio zastavu tzv. Hercg Bosne i bakljade gostujućih navijača.

Zrinjski - Sarajevo 1:3 (0:2)

Prekid u Mostaru - Dron sa zastavom Herceg-Bosne! Incidenti obilježili derbi Zrinjski - Sarajevo u Mostaru.

Golovi i lijepi potezi, kojih je bilo na na duelu Zrinjskog i Sarajeva, nažalost ni ovaj put nisu bili u centru pažnje.

Naime, derbi 12. kola Premijer lige BiH,koji je završen pobjedom gostiju 3:1, prekidan u dva navrata!

Prvi put jer se u jednom trenutku iznad stadiona "Pod Bijelim Brijegom" pojavio dron koji je nosio zastavu tzv. Herceg-Bosne.

Glavni sudija meča je tražio da se dron zaustavi i skloni zastava s njega, a kada je to učinjeno dao je dozvolu da se utakmica nastavi.

Drugi put derbi u Mostaru prekinut je zbog bakljade gostujućih navijača.

A što se same utakmice tiče...

Nakon početnog odmjeravanja snaga prvu ozbiljniju priliku napravili su fudbaleri Zrinjskog, koji su u tom periodu imali više od igre, pokušao je Filipović ali je Pavlović sačuvao mrežu gostiju.

Samo dvije minute nakon toga, dobru priliku za domaćine propustio je Bilbija u 34. minutu kada je njegov udarac Pavlović skrenuo u korner.

A već u 37. minutu-šok na stadionu "Pod Bijelim Brijegom".

Munjevitu akciju su odigrali Hebibović i strijelac Kuzmanović koji je na drugoj stativi rutinski pogodio.

Potom je bakljada navijača Sarajeva izazvala kratki prekid i nakon što je utakmica nastavljena, novi šok za "plemiće". Pirić i Čirijak su napravili veliku grešku, a poklon preciznim udarcem u 43. minutu koristi Sarić.

U prvih pet minuta drugog dijela meča dobre prilike za Zrinjski su imali Bilbija, Novaković i dva puta Barišić.

Zrinjski je bolji ulazak u poluvrijeme krunisao u 52. minutu, kada se odlično snašao Handžić i sa zemlje smanjio na 1:2.

Izabranici Blaža Sliškovića su krenuli po izjednačenje imali su odličnu šansu preko Bilbije, ali odlični napadač večeras nije bio raspoložen.

Fudbaleri Sarajeva su treći gol postigli nakon nove greške domaće odbrane. Ahmetović je uposlio Velkoskog koji je nesebično asistirao Rahmanoviću.

Fudbaleri Sarajeva su nakon trećeg gola mirno priveli meč kraju.

SASTAVI:

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić, Lučić, Todorović, Jakovljević, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Kuzmanović, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Ivetić, Adukor.