Moskva: Krajinović poklekao na kraju!

Mladi srpski teniser posle iznenađenja u prvom kolu nije uspeo da opravda ulogu favorita i plasira se u četvrtfinale Kupa Kremlja.

Tenis 19.10.2017 | 20:30
Filip Krajinović eliminisan je u drugom kolu ATP turnira u Moskvi, koji se već godinama održava pod popularnim imenom Kup Kremlja.

Krajinovića, koji je 77. na svetu, eliminisao je Litvanac Rikardas Berankis (169) u tri seta - 6:3, 5:7, 4:6.

Srpski teniser nije izdržao pritisak u finišu trećeg seta, kada je pri rezultatu 4:5 dozvolio protivniku da povede 0:40 i obezbedi tri brejk i meč lopte, od kojih je iskoristio prvu. Do tada tokom čitavog seta nije zabeležena nijedna šansa za brejk na obe strane.

Krajinović je na početku prvog seta odmah izgubio servis, ali je kasnije uspeo da napravi dva brejka, nadoknadi zaostatak i završi set u svoju korist.

Srpski teniser, koji je trenutno 77. na ATP listi, izgubio je drugi set u kome je zabeležio jedan brejk, ali je protivniku prepustio dva.

Krajinović je u poslednjem setu izgubio servis pri rezultatu 4:5, i izgubio meč nakon dva sata igre od 169. tenisera sveta Berankisa.

Berankis će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela koji igraju Aleksandar Bublik iz Rusije i Španac Albert Ramos.

Ranije tokom četvrtka sa turnira u Moskvi je elimnisan i Laslo Đere, od koga je bolji bio Mirza Bašić iz BiH 6:1, 6:1.

Krajinović je u prvom kolu napravio iznenađenje, pobedivši domaćeg igrača Andreja Rubljeva, koji je 35. na ATP listi.

Turnir u Moskvi igra se za ukupni nagradni fond od 745.940 dolara.

Izvor: mondo.rs/B92