EK - Budućnost ruši šampione: Srbija, pa Izrael!

Podgoričani slavili i u Jerusalimu, manje od 48 sati posle trijumfa protiv Crvene zvezde mts. Pročitajte sve rezultate prve večeri.  Paunić solidan u pobedi Tofaša! Košarkaši Tofaša pobedili su Gran Kanariju sa 98:94, a srpski košarkaš Ivan Paunić pružio je solidnu partiju za domaći sastav.

Košarka 18.10.2017 | 09:15
U nedelju su uzeli skalp šampiona Srbije i regiona, a u utorak prvaka Izraela.

Manje od dva dana nakon trijumfa na gostovanju Crvenoj zvezdi mts, Budućnost je ostvarila i drugu pobedu u Evrokupu - na jednom od najtežih gostovanja u grupi:

HAPOEL JERUSALIM - BUDUĆNOST 81:86 (18:17, 18:23, 19:28, 26:19)

Ekipa Aleksandra Džikića tako je "vezala" i četvrti trijumf u tri takmičenja (Cibona, Ređo Emilija i Zvezda) i potvrdila da joj je forma sve bolja i bolja. U Izraelu je dočekala poslednju četvrtinu sa dvocifrenom prednošću, ali je centar domaćih Alen Omić u 39. minutu ipak izjednačio (75:75), kaznivši veliku grešku odbrane gostiju.

U sledećem napadu izuzetno važnu trojku postigao je Nikola Ivanović, posle čega je iznudio faul Omića i slobodnim bacanjima uveo meč u poslednji minut sa "plus 5" svog tima (75:80). Ta razlika ispostavila se dovoljnom za definitivni trijumf, iako je Ostin Dej pogodio brzu trojku za 78:80.

Budućnost je kroz čitavu završnicu vodila, a Hapoel je bio veoma uporan.

Filip Barović je u 40. minutu važnim ofanzivnim skokom izborio posed za Nemanju Gordića, kome takođe ruka nije zadrhtala na crti (78:82). Kurtis Džerels, takođe nekadašnji plejmejker Partizana, odgovorio je još jednom trojkom (81:82), posle čega je ponovo došao red na Ivanovića da izvodi penale. I uradio je to uspešno - 81:84.

Hapoel je do kraja pokušao još dva puta (Ohajon, pa Džerels), ali novog povratka nije bilo.

Najefikasniji igrač gostiju bio je mirni Ivanović, sa 19 poena, a veliku podršku imao je u Baroviću, koji je sa 13 poena i devet skokova stao nadomak "dabl-dabl" učinka. Dvocifreni učinak u napadu imali su i Gordić (13), Kajl Gibson (12) i njegov imenjak Lendri (10).

Među domaćima je najbolji bio Žerom Dajson sa 21 poenom, 5 skokova i sedam asistencija.

Sa skorom 2-0, Podgoričani zauzimaju prvo mesto na tabeli Grupe B, a u sledećem kolu će kod kuće igrati protiv Galatasaraja.

Budućnost je prošle sezone izgubila sve utakmice u Evrokupu.

Paunić solidan u pobedi Tofaša! Košarkaši Tofaša pobedili su Gran Kanariju sa 98:94, a srpski košarkaš Ivan Paunić pružio je solidnu partiju za domaći sastav.

Paunić je na terenu proveo 21 minut i za to vreme je upisao šest poena i uhvatio dve lopte (1/3, bacanja 4/4).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio Jigit Arslan sa 21 poenom. Keni Kađi je postigao 19, dok je Džoš Ovens ostvario učinak od 16 poena i osam skokova.

U španskoj ekipi Anžejs Pačeniks je postigao 19 poena i uhvatio šest lopti, Denis Sili je meč završio sa 18 poena, dok je Gal Mekel imao učinak od 16 poena i sedam skokova.

Obe ekipe imaju po pobedu i poraz u dva odigrana kola Evrokupa.

Blažič dominirao, Andora izgubila! Bivši košarkaš Crvene zvezde ubacio 22 poena uz sedam skokova, jednu asistenciju i ukradenu loptu.

U druga dva meča Evrokupa došla su dva keca. ASVEL je nadigrao Ulm s 108:77, dok je Torino bio bolji od Andore s 92:86.

Krenimo od meča Torina i Andore. Italijanski sastav je meč rešio tokom treće deonice kada je napravio rezultat 33:18. Čak i lošija igra u poslednjoj deonici nije koštala Torino velike pobede. Goste je predvodio bivši košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič. On je ubacio 22 poena uz sedam skokova, jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lamar Paterson sa 19 poena i četiri skoka.

ASVEL je lako izašao na kraj sa Ulmom. Otpočetka je tim koji je u vlasništvu Tonija Parkera bio u prednostim kontrolisao tempo, da bi u drugom poluvremenu pojačao ritam i povisio prednost. Džon Roberson je dao 21 poen, a dva manje je dodao Džastin Harper.

U timu Ulma jedini dvocifreni bili su Luk Harangodi i Batler Da Sin sa 12, odnosno 10 poena.