ABA 2: Zrinjski u finišu "slomio" Bosnu!

Mostarski Zrinjski je u bosanskohercegovačkom derbiju sa Bosnom iz Sarajeva upisao prvu pobjedu u Drugoj ABA ligi - 76:70.

Košarka 18.10.2017 | 08:15
Poslije uvodnih poraza predstavnika Bosne i Hercegovine, Zrinjskog od Splita u gostima (90:76) i Bosne od Vršca u Sarajevu (77:84), u utorak je igran bh. derbi u Drugoj ABA ligi.

Poslije velike borbe i zanimljive utakmice u Mostaru, radovali su se domaći košarkaši.

ZRINJSKI - BOSNA 76:70 (23:18, 16:15, 20:21,17:16)

"Plemići" su do ključne prednosti od devet poena stigli tek u finišu posljednje četvrtine koju su bez većih problema zadržali do samog kraja. Istina, trojkom Miroslava Pašajlića, Sarajlije su se na 11 sekundi prije isteka 40. minuta približile na "minus četiri", ali je siguran sa linije slobodnih bacanja bio Marko Šutalo i ovjerio prvu pobjedu Zrinjskog u drugom po jačini regionalnom takmičenju.

Prvo ime Zrinjskog na večerašnjoj utakmici bio je Marko Ramljak koji je susret završio sa 19 poena, šest skokova i tri asistencije. Sjajnu partiju kod mostarskog tima zabilježili su Marko Šutalo sa 16 koševa i Ivan Miličević sa pet pogodaka manje.

Na drugoj strani, u taboru sarajevskih "studenata" najefikasniji je bio Draško Knežević sa 11 poena, veteran Goran Ikonić je postigao 10, koliko je uknjižio i Miroslav Pašajlić.