SLS: Dva penala za pobjedu Partizana u Surdulici!

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surdulici u 13. kolu Superlige Srbije sa 2:0.  Bačka odskočila s "kreča", Borac ostaje poslednji! Derbi "donjeg doma" odlučen golom domaćih, sa bele tačke.

Fudbal 15.10.2017 | 23:00
Šampion Srbije nije odigrao ubedljivo i lepo za oko što je nakon meča rekao i trener crno-belih Miroslav Đukić, ali je uspeo da upiše tri boda.

Golove su za Partizan davali Suma u 18. minutu i Tošić u 89. minutu i oba su data posle penala koje je dosudio glavni arbitar Lazar Lukić.

Radnik je nešto bolje otvorio meč. Na terenu se od početka igralo čvrsto pa je već u drugom minutu posle duela sa Sumom povređen napadač Radnika Milan Purović. Purović je ostao u igri, imao i jednu šansu glavom, ali je već u 14. minutu umesto njega ušao Marković.

Od tog trenutka Partizan je preuzeo kontrolu lopte i više je napadao, ali bez pravih prilika sve do 18. minuta kada se lopta odbila do Lenadrea Tavambe u kaznenom prostoru Radnika. Tavamba se zagradio, rukama ga je zadržao Tanasin i Lukić je po prvi put dosudio penal.

Namestio se Suma i sigurnim udarcem pod prečku doneo prednost Partizanu.

Taj gol je malo pokrenuo igrače Partizana, krenuli su nešto odlučnije napred ali su loše dodavali loptu, pa nisu ulazili u ozbiljnije šanse. Nije ni Radnik pa se kao jedno od uzbuđenja osim šuta Frensisa, u finišu prvog dela može izdvojiti pokušaj Miletića za Partizan i isključenje trenera Radnika zbog protesta.

Radnik ulazi bolje u drugo poluvreme. Već u 47. minutu situacija u kojoj je iz kornera centrirao Gojković, loptu ispustio Stojković, a Filip Ivanović ju je ugurao u gol. Međutim, usput je udario i golmana Partizana pa Lukić nije priznao gol Radnika.

Narednih desetak minuta je Radnik bio ekipa koja je konkretnije napadala, ali je onda jedan kiks Čančarevića mogao skupo da košta Radnik već u 55. minutu. Čančarević je čekao sa ispucavanjem lopte, natrčao je Suma i iz bloka pogodio stativu.

Bez prevelikih uzbuđenja se igralo sve do samog finiša kada umesto Tavambe ulazi u igru Ognjen Ožegović i prilikom prodora u šesnaestercu protivnika iznuđuje drugi penal za Partizan. Pogađa Tošić koji je takođe u međuvremenu ušao i overava pobedu Partizana, osmu u prvenstvu.

Bačka odskočila s "kreča", Borac ostaje poslednji! Derbi "donjeg doma" odlučen golom domaćih, sa bele tačke.

Pobedama nad Radom i Radnikom, Borac je nagovestio u septembru da će se uskoro pomeriti sa začelja tabele.

Ipak, to se još neće dogoditi.

BAČKA - BORAC 1:0 (0:0)

Bačvani su golom sa bele tačke odskočili iz "donjeg doma" ka 13. poziciji tabele.

Gol odluke "pao" je sa bele tačke u 73. minutu, a strelac je bio Damir Čeković.