Pobjeda Srbije: "Orlovi" na SP!

Fudbaleri Srbije plasirali su se na Svjetsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Rusiji.  Do tog cilja došli su pobjedom nad Gruzijom u meču posljednjeg kola Grupe D na stadionu "Rajko Mitić" golom Aleksandra Prijovića - 1:0 (0:0).

Srbija 09.10.2017 | 22:53
Strijelac gola koji je Srbiji donio plasman na Mundijal bio je Aleksandar Prijović u 74. minutu. Ovo je ujedno bio i prvi Prijovićev pogodak u nacionalnom dresu.

Izabranici Slavoljuba Muslina zauzeli su prvo mjesto u kvalifikacionoj Grupi D sa 21 bodom, dva više od drugoplasirane Republike Irske, koja je u isto vrijeme pobjedila Vels u Kardifu 1:0.

"Orlovi" će igrati na velikom takmičenju prvi put poslije osam godina - na planetarnom šampionatu u Rusiji 2018. Prethodno, 2010. su bili učesnici takođe Mundijala, u Južnoj Africi.

Posljednji zvižduk poljskog sudije Pavela Gila večaras na "Marakani" označio je početak velikog slavlja srpskih fudbalera i navijača. Bilo je i vatrometa i suza, svega što inače bude kada se načini ovakav uspjeh posle tako dugog čekanja.

Bilo je teško "orlovima" protiv Gruzije pred 40.000 navijača. Kao da im je važnost utakmice okovala noge, pa su rasterećeni gosti bili bolji u drugom poluvremenu.

Međutim, posle 15-minutnog odmora naši reprezentativci su se vratili na teren sa novom energijom, očigledno rešeni da konačno stave tačku na put ka Rusiji.

Na kraju su to i učinili poslije sjajne kontre koju je izvukao kapiten Ivanović, nastavio Mitrović, a završio Prijović.

Mreža Gruzije zatresla se u 74. minutu. I to bi bilo to za danas i za ovaj ciklus kvalifikacija.

Srbija je učesnik Svjetskog prvenstva, koje će se od 14. juna do 15. jula održati u Rusiji.

Izvor: BN/Kurir