Peking: Nadal na Dimitrova u polufinalu!

Bugarin nakon velike borbe bolji od Bautiste Aguta, a Španac od Iznera.

Tenis 06.10.2017 | 12:00
Namučili su se i jedan i drugi, ali su se ipak probili u polufinale turnira ATP kategorije 500 u Pekingu (tvrda podloga, 4.089.265 dolara) i sada ih čeka međusobni obračun.

Rafael Nadal je slavio u dva, ali tesna seta protiv uvek opasnog Džona Iznera sa 6:4, 7:6 (0).  Ovo je Špancu bila 59. pobeda u sezoni (devet poraza), po čemu je najbolji na turu, a u kineskoj prestonici juri 75. ATP krunu. Prvi teniser sveta će se za ulazak u finale boriti protiv "probuđenog" Grigora Dimitora. Bugarin je nakon velike borbe i tri seta savladao Španca Roberta Bautista Aguta rezultatom 7:6 (5), 4:6, 6:2.

Prvi igrač sveta dosta se namučio u prvom kolu protiv Luke Puja što je pokazalo da možda i nije u najboljoj formi.

Na tu kartu išao je i Izner, ali Nadal je bio besprekoran i na kraju zasluženo slavio.

Španac je u prvom setu iskoristio pad koncentracije kod Amerikanca i u devetom gemu napravio odlučujući brejk. Usledio je servis gem u kojem je potvrdio oduzeti servis gem čime je došao do vođstva od 1:0 u setovima, 6:4.

U nastavku duela igralo se očekivano. Izner je dobro servirao, a i imao je priliku u drugom gemu da napravi brejk, ali je prvi reket sveta spasao dve brejk lopte.

Ušlo se u taj-brejk gde je Nadal pokazao klasu i sa nulom dobio trinaesti gem drugog seta.

Za drugo polufinale bore se sledeći četvrtfinalni parovi: Kirjos - Darsis i i A. Zverev - Rubljev.

Izvor: mozzartsport/B92