Gofanu titula u Šenženu, Istominu u Čengduu!

Istomin do titule skoro bez kapi znoja! Uzbekistanski teniser Denis Istomin osvojio je titulu na turniru u kineskom Čengduu. Belgijski teniser David Gofan osvojio je titulu u kineskom Šenženu, pobedvši u finalu Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova posle tri seta, 6:4, 6:7, 6:3.

Tenis 02.10.2017 | 10:30
Gofan, 12. igrač sveta, pobedio je za nešto više od dva sata. On je u prvom setu napravio brejk u sedmom gemu, što mu je bilo dovoljno da povede u meču.

Teniseri su u drugom setu napravili po dva brejka, pa je set odlučen posle taj-brejka, koji je Dolgopolov dobio sa 7:5.

Belgijanac je u osmom gemu trećeg seta oduzeo servis protivniku, što mu je bilo dovoljno da pobedi i osvoji treću titulu u karijeri.

Gofanu je ova titula došla nakon što je u junu doživeo tešku i potpuno neobičnu povredu tokom Rolan Garosa.

Istomin do titule skoro bez kapi znoja! Uzbekistanski teniser Denis Istomin osvojio je titulu na turniru u kineskom Čengduu

Istominu je u finalu meč zbog povrede predao Kipranin Markos Bagdatis.

U trenutku prekida Uzbekistanac je vodio 3:2 u prvom setu, posle 25 minuta borbe.

Istomin, 78. teniser sveta, osvojio je drugu titulu. Prvi ATP trofej osvojio je u Birmingemu 2015. godine.